Барієв: на новоокупованих територіях зафіксовано 197 насильницьких викрадень, з них 74 – стосовно представників корінних народів

Новини України та світу
Ліна Тимошина
01 Липня 2022, 15:39
Фото: сторінка Фейсбук КРЦ
Ліна Тимошина
01 Липня 2022, 15:39

На новоокупованих територіях зафіксовано 197 насильницьких викрадень, з них 74 – стосовно представників корінних народів. Про це заявив голова правління Кримськотатарського ресурсного центру, голова управління з правових питань та закордонних справ Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв під час пресконференції у Києві «Вразливі групи на тлі повномасштабної війни: як врахувати специфіку потреб?», повідомляє КРЦ.

Барієв зазначив, що з початком повномасштабної збройної агресії росії проти України з'явились нові окуповані території. У першу чергу це Херсонська область і Запорізька область, де традиційно мешкають представники кримськотатарського народу.

За час нової окупації нових окупованих територій - 197 насильницьких викрадень, з них 74 – стосовно представників корінних народів. Я не говорю що це повні дані, але ми знаємо інформацію про цих людей – хто з них був звільнений, хто зараз знаходиться в СІЗО у Сімферополі або знаходиться в підвалах. Є й ті, про долю яких ми досі не маємо інформації», - повідомив він.

За словами Барієва, після 24 лютого 2022 року було затримано семеро кримських татар на окупованих територіях материкової України. Вони нині перебувають в слідчих ізоляторах Криму і їм пред’явлено звинувачення у причетності до «терористичної організації» - батальйону імені Номана Челебіджихана.

Ще шестеро кримських татар, фактично викрадених на Херсонщині та Запоріжжі, перебувають в СІЗО окупованого Криму без пред’явлення звинувачень, - додав він.


Також Барів розповів, що, за даними КРЦ, нараховується 247 політичних в'язнів, переслідуваних за кримінальними справами за період окупації Криму. 177 з них – це представники кримськотатарського народу.

Зараз у місцях несвободи знаходяться 133 політв'язні, 90 – в колоніях, 43 – в СІЗО. З них 120 – це представники корінного кримськотатарського народу, - сказав голова правління КРЦ.