Без права застави — обвинувачених у вбивстві Гандзюк залишили під арештом

Новини України та світу
Ірина Требунських
26 Липня 2021, 17:14
Ірина Требунських
26 Липня 2021, 17:14

Обвинуваченим в організації нападу на херсонську активістку Катерину Гандзюк Владиславу Мангеру й Олексію Левіну продовжили запобіжний захід без права застави. Відповідне рішення сьогодні, 26 липня, ухвалили у Київському апеляційному суді.

Згідно з рішенням попередньої інстанції, Магнеру і Левіну продовжено запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 28 серпня 2021 року. Обвинувачені подали апеляційну скаргу.

За результатом апеляційного розгляду ухвалу слідчого судді Дніпровського районного суду міста Києва від 30 червня 2021 року залишено без змін, апеляційні скарги сторони захисту — без задоволення, — йдеться у рішенні суду.

Зазначається, що обвинувачені перебуватимуть під вартою без визначення розміру застави.

Нагадаємо, 4 листопада 2018 року активістка Катерина Гандзюк померла в опіковому центрі Київської міської клінічної лікарні №2. 31 липня її облили сірчаною кислотою, у результаті чого вона отримала хімічні опіки і втратила зір. За підозрою у причетності до її вбивства були затримані п’ятеро осіб.

Вже 28 липня Генеральна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт проти Владислава Мангера та Олексія Левіна (Москаленка). Досудове слідство встановило, що Мангер разом із Левіним організували «нанесення умисного тяжкого тілесного ушкодження у спосіб, що має характер особливого мучення та спричинило смерть».

Вже 20 серпня Дніпровський районний суд Києва вночі заарештував на два місяці голову Херсонської обласної ради Владислава Мангера та колишнього помічника депутата Олексія Левіна (Москаленка). На попереднє засідання суду Левін прийшов без одягу.