Більшість людей, які живуть на окупованій території або певною мірою комунікували з державою-окупантом не будуть нести відповідальності за це, — Ташева

Новини України та світу
Ярослава Саєнко
15 Серпня 2022, 19:34
Ярослава Саєнко
15 Серпня 2022, 19:34

Більшість людей, які проживають на окупованій території, не будуть нести відповідальності за те, що вони живуть на окупованій території або певною мірою комунікували з державою-окупантом. Про це розповіла постійна представниця президента України у АР Крим Таміла Ташева в інтерв‘ю Соні Кошкіній.

Якщо вчитель працює у школі і підписує якісь документи, це вже можна вважати певною комунікацією, колаборацією з країною-окупантом. Але для нас важливо донести до жителів Криму і в тому числі вчителів, що якщо вони не здійснювали якихось ярих пропагандистських дій, не зомбували українських дітей у школах, не чинили воєнних злочинів, не порушували прав людини, не пішли працювати в окупаційні адміністрації, не буде жодної відповідальності, — сказала Ташева.

Також вона додала, що, скоріш за все, певна категорія осіб підпаде під люстрацію, люстраційні заходи, хтось буде попадати під амністію після повернення території, але це те, що важливо вже зараз комунікувати. На це є великий запит.

Нагадаємо, також Ташева заявила про те, що в Криму у 2014 році протест не був таким активним, тому що у нас фактично була відсутня влада.