Біля будинку Джеппарова затримали його племінників

Новини України та світу
Ліна Тимошина
16 Березня 2022, 13:15
Фото: Кримська солідарність
Ліна Тимошина
16 Березня 2022, 13:15

Біля будинку кримськотатарського правозахисника Абдурешита Джеппарова затримали його племінників. Ніхто із родичів зараз не знає, де вони. Про це на сторінці у Фейсбук повідомила правозахисниця Лутфіє Зудієва.

Вона розповіла, що у будинку правозахисника Абдурешита Джеппарова співробітники Центру протидії екстремізму провели огляд приміщення.

Після завершення своїх дій о 9:45 ранку вони вивели літнього активіста та ветерана кримськотатарського руху на вулицю у супроводі силовиків. Родичі спробували дізнатися куди його повезуть та завадити його затриманню. Така реакція кримських татар викликана досвідом попередніх подій у Криму, коли після обшуків люди зникали та зазнавали тортур, у тому числі електричним струмом, - наголосила Зудієва.

Зрештою разом з Абдурешитом Джеппаровим затримали ще двох кримських татар, місце перебування яких зараз невідоме. Джеппаров утримується у відділку поліції у Білогірському районі. Про це повідомив правозахисник Мустафа Сейдалієв, зазначила Зудієва.

Обшук у його будинку закінчився, подробиці нам поки що невідомі, адвокати намагаються дізнатися, у чому конкретно його звинувачують. Але їх не допускають і просять чекати. Також біля будинку Джеппарова було затримано двох молодих людей — це його племінники Мухаммед-Алі Джеппаров і Февзі Якубов. Наразі їхнє місце перебування ні нам, ні родичам невідоме, — сказав Сейдалієв.

Як повідомляли QIRIM.News, 16 березня в тимчасово окупованому Криму пройшли обшуки в будинку ветерана кримськотатарського національного руху, правозахисника Абдурешита Джеппарова. Після цього його затримали.