Біля МЗС України урочисто підняли кримськотатарський прапор

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
26 Червня 2021, 14:37
Асіф АлієвQHA
26 Червня 2021, 14:37

Сьогодні, 26 червня, біля будівлі міністерства закордонних справ відбулася урочиста церемонія підняття кримськотатарського прапора.

У заході брали участь перша заступниця голови МЗС Еміне Джеппар, лідер кримськотатарського народу, народний депутат Мустафа Джемілєв, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, заступниця постійного представника президента України в Автономній Республіці Крим Таміла Ташева, представники громадськості та інші.

Як заявив Джемілєв, під блакитним прапором з тамгою кримські татари усі ці роки відстоювали свої права і суверенітет України на Кримському півострові.

Саме з цим прапором 26 лютого 2014 року кримські татари відкинули намагання шовіністів, які вимагали від Верховної Ради Криму прийняти звернення до Путіна с проханням входження до складу РФ. Я впевнений, що ми змогли б самостійно відстояти суверенітет і територіальну цілісність України, якби вранці наступного дня Крим не був би окупований російськими військами, — сказав він.

Він нагадав, що 30 років тому — 26 червня 1991 року — Другий курултай кримськотатарського народу ухвалив постанову щодо національного прапору та гімн кримськотатарського народу. Проте кримська влада вважала усі рішення Курултаю незаконними.

Хоча українська центральна влада не поділяла такої позиції, але водночас не надавала підтримки кримським татарам, аби не дратувати місцеву владу в Криму, — сказав він.

Нардеп зазначив, що п’ять років тому п’ятий президент Петро Порошенко висловив повагу до кримськотатарського прапора фразою: «Одна країна – два прапори», а актом поваги нинішнього голови держави стало подання президентом Володимиром Зеленським до Верховної Ради законопроєкту про корінні народи в Україні

Таке ставлення влади до кримськотатарського народу сприятиме звільненню нашої землі від окупантів, — заявив Джемілєв.

У свою чергу Джеппар заявила журналістам, що кримські татари на окупованому півострові стикаються з утисками, коли відзначають День національного прапора.

В Криму було дуже багато інцидентів коли знімали прапори з автомобілів, коли у людей, що одягали футболки з кримськотатарським прапором, виникали проблеми з поліцією. На жаль ми бачимо ситуацію, коли сьогодні святкування Дня прапору в Криму провокує соціальне напруження і це є логічним, тому що саме ці прапори є символом боротьби за вільний Крим, — сказала вона.

Після промов відбулася урочиста церемонія підняття кримськотатарського прапора.

Нагадаємо, сьогодні, 26 червня, в Україні та світі відзначається День кримськотатарського прапора.