Блінкен згадав обіцянки, дані Україні у Будапештському меморандумі, та закликав запитати про них жителів Донбасу і Криму

Новини України та світу
Ліна Тимошина
21 Січня 2022, 08:29
Ліна Тимошина
21 Січня 2022, 08:29

У 1994-му році Росія, США, та Велика Британія пообіцяли поважати незалежність суверенітет та кордони України та утриматись від погроз використання сили проти країни. Про це в Берліні заявив державний секретар США Ентоні Блінкен у виступі з приводу кризи в Україні, повідомляє "Голос Америки".

У ході виступу Блінкен відзначив, що дані Україні обіцянки "допомогли переконати Україну відмовитись від їх ядерного арсеналу, який вона успадкувала після розвалу СРСР і який тоді був третім за величиною у світі".

Варто просто запитати людей, які живуть у Криму та на Донбасі, що сталося з цими обіцянками, - сказав Блінкен.

Заява прозвучала у контексті коментарів Блінкена щодо невиконання Росією міжнародних угод. Так, державний секретар США звинуватив Москву у невиконанні принципів Гельсінських угод, заходів передбачених Віденським документом щодо прозорості військових навчань, ненаданні інформації про її військові сили у Грузії, накопичення військових сил Росії навколо України навесні минулого року.

Зокрема, щодо Гельсінських угод, Блінкен заявив, що стосовно України Росія порушила та показала зневагу до таких їх принципів, як повага до національного суверенітету, утримування від погроз або використання сили, непорушність кордонів, територіальна цілісність, мирне вирішення суперечок та невтручання у внутрішні справи.

Як повідомляли QIRIM.News, 19 січня під час візиту до Києва Ентоні Блінкен заявив, що сьогодні біля кордонів України близько 100 тисяч російських військових. І в цьому, за його словами, полягає "безпрецедентна загроза" для України.

Як повідомляли QIRIM.News, 2 грудня державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що Президент Росії Володимир Путін готовий до повномасштабного вторгнення в Україну, але невідомо, чи ухвалив він остаточне рішення.