«Блокування проходу українських кораблів через протоку до Одеси може стати одним зі сценаріїв шантажу України – щоб добитися виконання Мінських домовленостей у їх російському тлумаченні», - Умєров

Новини України та світу
Ліна Тимошина
11 Лютого 2022, 08:37
Фото: goloszmin
Ліна Тимошина
11 Лютого 2022, 08:37

Росія вчергове створює напружену ситуацію в Азовсько-Чорноморському регіоні. Російська Федерація оголосила про проведення навчань з 13 по 19 лютого, що передбачають ракетну та артилерійську стрільбу, практично по всій частині південної та північно-східних частинах Чорного моря. Про це на сторінці у Фейсбук написав народний депутат України, фракція "Голос" Рустем Умєров.

За його словами, тим самим Кремль перекрив морські шляхи та обмежив свободу судноплавства у вказаних регіонах. Такі дії є загрозою суверенітету України у її територіальному морі та суверенним правам у виключній економічній зоні. Це прямо суперечить нормам міжнародного права, зокрема Конвенції ООН з морського права.

Блокування проходу українських кораблів через протоку до Одеси може стати одним зі сценаріїв шантажу України – щоб добитися виконання Мінських домовленостей у їх російському тлумаченні. Україна здійснює багато торговельних перевезень саме через море, відповідно від свободи судноплавства залежить і поповнення державного бюджету, - наголосив Умєров.

Він зауважив, що не варто забувати про невпинну мілітаризацію тимчасово окупованого Криму Росією.

Зараз вони перекидають додаткові десантні кораблі на півострів. Особовий склад військових збільшився щонайменше втричі: кілька років тому їх було 12,5 тисяч, а у квітні минулого року – вже до 44.5 тисяч. Ми вимагаємо зупинити незаконну мілітаризацію півострова відновити безпеку судноплавства в Азовсько-Чорноморському регіоні. Закликаю іноземних колег врахувати цю загрозу при розробці пакету санкцій проти РФ, - заявив Умєров.

Як повідомляли QIRIM.News, 10 лютого Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест у зв’язку з рішенням Російської Федерації про блокування частини акваторії Чорного та Азовського морів і Керченської протоки під приводом проведення військово-морських навчань.

Як писали QIRIM.News, 10 лютого міністр оборони України Олексій Рєзніков заявив, що світова спільнота має дати «сильну відповідь» Росії на її дії щодо блокування частини акваторій у Чорному та Азовських морях у зв'язку з «військово-морськими навчаннями».

Як повідомляли QIRIM.News, 8 лютого шість військово-десантних кораблі Балтійського флоту Росії пливуть у Чорне море. Як повідомляє BlackSea News, це корабель «Королів», «Калінінград» та «Мінськ». За даними ЗМІ, кількість російських десантних кораблів на ходу в Чорному морі подвоїлася і досягла 12 суден. Згідно зі звітом організації, загалом на початок лютого російський флот на Чорному морі виріс на 18 бойових кораблів у порівнянні з вісьмома у грудні 2021 року.