Близько 400 кримських татар зібралися підтримати Нарімана Аметова

Кримські татари
Анвар Деркач
24 Грудня 2021, 16:44
Анвар Деркач
24 Грудня 2021, 16:44

Близько 400 кримських татар зібралися біля будинку активіста Нарімана Аметова у Старому Криму, щоб підтримати його і висловити протест проти тортур, яких він зазнав після викрадення співробітниками ФСБ. Про це повідомила «Кримська солідарність».

У виступах, які підсилювалися з допомогою мегафона, учасники висловили вимогу припинити репресії проти кримських татар та покарати винних у тортурах. Поліція під’їжджала до місця проведення мітингу, але не втручалася. Виступаючі заявили, що вирішили звернутися із скаргою до правоохоронних органів з вимогою порушути кримінальну справу для розслідування тортур Аметова.

На сьогодні ми бачимо одне. Що ці, так звані правоохоронні органи, для нашого народу є каральними органами. Ми написали заяви, і треба буде всім бажаючим підписатися і ми начальнику МВД,  Генеральному прокуророві Краснову, уповноваженому з прав людини Москальковій і голові Слідчого комітету.  Якщо вони не розглянуть це, то ми вважатимемо, що вони підтримують це насильство, що вони разом з ними катують наших дітей», - сказав один з виступаючих.

Виступи закінчувалися трикратним такбіром («Аллаху акбар!»). Потім учасники мітингу підписали заяву до керівників силових відомств з вимогою розслідувати обставини викрадення і катування Нарімана Аметова.

Напередодні родичі викраденого співробітниками ФСБ активіста зі Старого Криму Нарімана Аметова поширили відео з вимогою покарання тих, хто його катував, і припинення репресій проти кримських татар. Аналогічне зверненння поширили старійшини шести населених пунктів Криму.

Раніше Аметов розповів про тортури електричним струмом, який його піддали співробітники ФСБ у невідомому місці після викрадення з його будинку в Старому Криму.

Його затримали за підозрою у причетності до вибуху газопроводу в селі Перевальне, доставили у невідоме місце та вимагали пройти допит на поліграфі. Після його відмови проходити допит, Аметова катували розрядами електричного струму. Після тортур та допиту його змусили під запис вимовити заздалегідь заготовлений текст про відсутність претензій до працівників ФСБ. А також погрожували, що у разі, якщо він розповість про тортури, проти нього використовують розписку про співпрацю із ФСБ, яку він підписав після тортур. Аметов оприлюднив розповідь про тортури після звільнення.