«Богдан Зіза вирішив битися до кінця», — Олександра Баркова про голодування брата

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
07 Червня 2023, 17:00
Асіф АлієвQHA
07 Червня 2023, 17:00

10 червня Богдан Зіза почне своє голодування з вимогою позбавити його громадянства РФ, а також звільнення всіх українських політичних в’язнів.

Про це в інтерв'ю QIRIM.News розповила сестра українського політв'язня Олександра Баркова.

Вона заявила, що акція голодування — це дуже сміливий крок її брата.

«Навіть знаходячись в ув'язнені, в прямій небезпеці, розуміючи всі ризики, він все одне оголосив голодування із закликом обміну всіх українських політв'язнів. Як я прочитала в одному коментарі у соцмережі, один українець сміливіше ніж 140 млн росіян. І це правда», - сказала вона.

Баркова зазначила, що голодування це дуже складний етап і близькі Богдана намагалися відмовити його від цього.

«Краще було б чекати обміну, але він вирішив боротися до кінця і висловлювати свій супротив і надалі», - заявила сестра політв'язня.

Баркова додала, що сторона захисту буде подавати апеляцію на вирок її брата, проте її розгляд може бути й через пів року, а Богдана чекає етап до СІЗО міста Новочеркаськ, Ростовської області РФ.

Нагадаємо, кримського художника Богдана Зізу російський військовий суд у Ростові-на-Дону засудив до 15 років ув'язнення в колонії загального режиму.

Раніше повідомлялося, що активіст оголосив голодування з вимогою позбавлення його російського громадянства і звільнення усіх бранців Кремля.

Нагадаємо, ФСБ рф затримала Богдана Зізу 17 травня 2022 року. Його звинуватили у тому, що він у ніч проти 16 травня облив жовтою та блакитною фарбами вхід до будівлі «адміністрації» Євпаторії.

Спочатку йому ставили у провину лише ст. 30 ч.3 КК рф (замах на злочин) і ст. 167 ч. 2 (навмисне знищення чи пошкодження чужого майна). Як повідомляли QIRIM.News, у липні Богдану Зізі, додали додаткову статтю обвинувачення - «теракт».

Як писали QIRIM.News, Богдану Зізі продовжили термін утримання під вартою на три місяці - до 16 січня 2023 року. У січні його етапували до Ростова-на-Дону.

Як повідомляли QIRIM.News, активіст Богдан Зіза звернувся до Президента Володимира Зеленського з проханням про обмін.

Як писали QIRIM.News, раніше кримський художник Богдан Зіза написав Україні листа із незаконного ув’язнення від імені сотень тисяч кримчан.