Болгарія оголосила двох російських дипломатів персонами нон-грата

Новини України та світу
Ірина Требунських
23 Березня 2021, 18:03
Міністерство закордонних справ Болгарії
Ірина Требунських
23 Березня 2021, 18:03

За результатами розслідування справи щодо шпигунства, Болгарія оголосила двох російських дипломатів персонами нон-грата. За даними джерел «БНТ Новин», йдеться про Максима Рибкіна, першого секретаря посольства Росії у Софії та Олександра Зінкіна, другого секретаря.

Слідчі встановили, що Рибкін та Зінкін є офіцерами зовнішньої розвідки. Вони пов’язані зі шпигунською групою Івана Ілієва, яка наразі залишається під вартою. Зазначається, що дружина Ілієва, Галина, була близькою подругою дружин офіцерів Олени Зінкіної та Євгенії Софронової. «Саме під виглядом зустрічей з ними Ілієва передала Рибкіну та Зінкіну документи, які є державною таємницею», — йдеться у повідомленні.

Заступниці посла Росії Елеонорі Митрофановій вручили ноту, яка дала 72 години для виїзду з Болгарії Рибкіна та Зінкіна. Причиною є арешти через витік секретних документів до російських шпигунів під дипломатичним прикриттям, — зазначає видання.

У свою чергу посольство РФ у Болгарії назвало рішення «необґрунтованим». Заступник голови російського парламенту Костянтин Косачов заявив, що Кремль відповість на відклик російських дипломатів «дзеркальними діями».

Зазначимо, у Болгарії Софійський військовий окружний суд вирішив залишити під вартою п’ятьох осіб, яких звинувачують у шпигунстві на користь Росії. Це колишній керівник військової розвідки Іван Ілієв, Галина Ілієва, керівник таємного реєстру в Національних зборах (парламенті) Любомир Медаров, і неназваний працівник міністерства оборони.

«Кримські новини» повідомляли, що затриманих у Стамбулі журналістів російського телеканалу «НТВ» Олексія Петрушка та Івана Малишкіна підозрюють у шпигунстві.