Болгарія оголосила ще одного російського дипломата персоною non grata

Новини України та світу
Ірина Требунських
29 Квітня 2021, 18:01
Ірина Требунських
29 Квітня 2021, 18:01

Республіка Болгарія оголосила ще одного російського дипломата небажаною персоною. Про це повідомляє міністерство закордонних справ республіки.

Також Болгарія закликала Росію надати повне сприяння у розслідуванні вибухів на болгарських складах зброї, знищення речових доказів у результаті пожежі й отруєнні трьох болгарських громадян.

«Болгарія бажає підтримувати рівноправні та взаємовигідні відносини з РФ і у зв'язку із цим наполягає на активній та ефективній допомозі російської сторони для з'ясування обставин, пов'язаних з інцидентами на нашій території», — йдеться у повідомленні.

Перед цим міністерка закордонних справ Катерина Захарієва зустрілася з послом Російської Федерації у Софії і закликала призупинити дії, несумісні з Віденською конвенцією про дипломатичні зносини.

Ми є партнерами та союзниками з ЄС та НАТО, але це не означає, що у нас є «власники», як ви нещодавно сказали ЗМІ. Болгарські служби працюють лише в інтересах наших національних інтересів, — підкреслила Захарієва у розмові з послом РФ.

Міністерка додала, що МЗС залишає за собою право вжити заходів у відповідь.

Нагадаємо, раніше прокуратура Болгарії оголосила про зв'язок між чотирма вибухами на збройових складах і заводах та спробами отруєння бізнесмена Еміліана Гебрева, в яких Софія запідозрила шістьох громадян Росії.

Як повідомляли «Кримські новини», за результатами розслідування справи щодо шпигунства, Болгарія оголосила двох російських дипломатів персонами нон-грата. Слідство встановило, що вони є офіцерами зовнішньої розвідки РФ і пов’язані з іншими чотирма підозрюваними у шпигунстві.