Болгарський прем'єр розкритикував Захід за неадекватну реакцію за анексію Криму

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
25 Травня 2022, 17:02
Асіф АлієвQHA
25 Травня 2022, 17:02

Європа опинилася в енергетичній пастці Росії, бо не змогла адекватно відреагувати на російську анексію Криму.

Про це на Всесвітньому економічному форумі у Давосі сказав прем'єр-міністр Болгарії Кирило Пєтков, передає Дзеркало тижня.

«Коли Росія анексувала Крим, ми всі сказали: «Добре, ми тепер підвищимо свою політичну критику проти Володимира Путіна». Але ми не виконали своєї домашньої роботи. Ми дозволили збудувати «Південний потік», через який Росія постачає газ до Європи через територію Туреччини. Ми дозволили "Газпрому" володіти підземними сховищами у Європі. Ми допустили побудову «Північного потоку-2», який збиралися запустити, доки Німеччина не сказала «ні», - пояснив голова болгарського уряду.

Він також зазначив, що європейські країни дозволили Москві наповнити свої посольства агентами спецслужб.

«Болгарія невелика, але ми мали близько 18 таких російських «дипломатів» зі спецслужб. Більше того, ми не просто стали залежними від російського газу, ми ще й прив'язали до Росії свою електрогенерацію. Ми дозволили Москві визначати ціни на електроенергію у наших країнах. І ось, коли почалося вторгнення в Україні, наша реакція виявилася ослабленою саме через всі ці залежності», - додав Петков.

Раніше повідомлялось, що прем'єр Болгарії перерахував всю свою зарплату на потреби Україні. Пєтков зазначив, що постачання військової допомоги Україні вимагають як політичної, так і суспільної єдності.

Як писали QIRIM.News, 27 квітня Пєтков відвідіє Київ з урядовою делегацією.Ще до війни прем'єр-міністр Болгарії Кирило Пєтков заявив, що повністю підтримує думку ЄС та НАТО щодо територіальної цілісності України і що Крим нині окупований