Болгарський президент, що називав Крим «російським», склав присягу

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
19 Січня 2022, 15:34
Асіф АлієвQHA
19 Січня 2022, 15:34

Сьогодні, 19 січня президент Болгарії Румен Радев , який називав Крим склав присягу на другий термін.

Про це пише «Європейська Правда».

Радева було приведено до присяги на церемонії в парламенті разом з віце президенткою Іліаною Йотовою.

У своєму зверненні до парламенту він сказав, що «демократія та верховенство права - це основи, які нам необхідно відновити», і пообіцяв працювати над подоланням демографічної кризи, подоланням бідності та нерівності, підвищенням рівня та якості життя.

Болгарія, балканська країна з населенням 6,5 мільйона людей, яка приєдналася до Європейського Союзу в 2007 році, залишається найбіднішим членом блоку з 27 країн.

Раніше новий прем'єр-міністр Болгарії Кирило Пєтков заявив, що повністю підтримує думку ЄС та НАТО щодо територіальної цілісності України і що Крим нині окупований.

Раніше народний депутат Рустем Умеров назвав неприпустимою заяву Радєва. Він зазначив, що слова президента Болгарії розходяться з офіційною позицією Софії, яка підтримує територіальну цілісність України. У свою чергу глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив QIRIM.News, що президент Болгарії має вибачитися за свої слова.

Засудили Радєва та болгари. Так болгарській експерт Огнян Мінчев обурився заявою свого президента про Крим Україна — 40-мільйонна європейська країна з багатовіковими зв'язками співпраці з Болгарією, а українська кров пролита за болгарську свободу.

Раніше представник болгарської делегації в Європарламенті Владислав Велєв заявив, що йому соромно за відверто прокремлівські слова Радева, який цієї неділі візьме участь у другому турі президентських виборів.