Бранець Кремля Ірина Данилович перестала чути лівим вухом

Новини України та світу
Шевчук Микола
03 Червня 2023, 16:55
Шевчук Микола
03 Червня 2023, 16:55

Українська активістка Ірина Данилович, засуджена окупантами до 7 років позбавлення волі, перестала чути лівим вухом, але у СІЗО Сімферополя їй не проводиться лікування.

Про це заявив її батько Броніслав Данилович, який зустрівся з нею на короткостроковому побаченні у СІЗО, повідомляє «Кримська солідарність».

За словами батька, вона припускає, що у неї атрофувався слуховий нерв. Її двічі вивозили до лікарні, але ані результатів аналізів, ані сам діагноз Ірині Данилович не повідомили. Призначені лікарем медикаменти їй не видають.

Активістка розповіла батькові, що довго не могла вийти на зв'язок із батьками та повідомити — які їй потрібні ліки. Їй не давали побачень та можливості зателефонувати. Ірина Данилович поскаржилася, що їй досі не видали посилку з 13 квітня 2022 року та книгу, яку вилучили співробітники СІЗО.

Після затримання та арешту у жінки з'явилися проблеми зі здоров'ям — хронічний біль у лівому вусі та в голові. Вона впевнена, що у неї отит, який може призвести до гнійних ускладнень — абсцесу чи менінгіту, оскільки осередок гнійного запалення знаходиться дуже близько до головного мозку.

Через загрозу її стану здоров'я та ненадання медичної допомоги вона оголосила сухе голодування. У СІЗО-1 Сімферополя Ірину Данилович відвідала громадська наглядова комісія та представник уповноваженого з прав людини у Криму. Начальник медсанчастини Ігор Царьков пообіцяв, що надасть допомогу ув'язненій, але вона, як і раніше, її потребує.

Як повідомляли QIRIM.News, лікар і громадський діяч із Москви Ольга Мазурова отримала від федеральної служби виконання покарань (фсвп) росії відмову назвати діагноз, який поставили медсестрі та громадянській журналістці Ірині Данилович, раніше засудженій окупантами до 7 років позбавлення волі.

Як повідомляли QIRIM.News, 21 березня Ірина Данилович на знак протесту проти знущань з неї оголосила голодування. Данилович знепритомніла під час перевезення її до окупаційного “Феодосійського міського суду”, щоб вона завершила ознайомлення з матеріалами кримінальної справи. Пізніше журналістка припинила голодування в обмін на лікування. Їй пообіцяли повезти її на обстеження до лікарні. Однак, як повідомив її батько Броніслав Данилович, жодного лікування їй не надавали.

Як повідомляли QIRIM.News, громадська організація КримSOS подала скаргу до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) щодо незаконного затримання громадянської журналістки Ірини Данилович в окупованому Криму. Раніше стало відомо, що Міжнародна організація «Репортери без кордонів» (RSF) вимагає звільнити засуджену російськими окупантами в Криму громадянську журналістку і медсестру Ірину Данилович.

Як повідомляли QIRIM.News, 28 грудня 2022 року окупаційний Феодосійський міський суд визнав громадянську журналістку і медсестру Ірину Данилович винною за частиною першою статті 222.1 КК РФ і призначив їй покарання у вигляді позбавлення волі в колонії загального режиму строком на 7 років і штраф у розмірі 50 тисяч рублів.

29 квітня 2022 року у Криму викрали медсестру та громадську активістку Ірину Данилович, коли вона поверталася додому з роботи з Коктебеля. Цього ж дня в будинку її батьків у селі Владиславівка пройшов обшук нібито через передачу дівчиною секретної інформації іноземній державі. 

Нагадаємо, 11 травня 2022 року адвокату вдалося встановити, що вона у СІЗО Сімферополя. Ірину Данилович обвинувачують за частиною 1 статті 222.1 (незаконні придбання, передача, збут, зберігання, перевезення, пересилання або носіння вибухових речовин або вибухових пристроїв) Кримінального кодексу російської федерації. Справа перебуває у провадженні слідчих органів ФСБ Криму. Постанову про арешт окупаційний Київський районний суд виніс у закритому судовому засіданні – без участі родичів, слухачів та журналістів. Ірина Данилович працює медсестрою, вона висвітлювала теми, пов'язані з медициною та корупцією у Криму.