Бранця Кремля Захтея відправили в карцер колонії суворого режиму

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
06 Жовтня 2021, 18:08
Андрій Захтей
Асіф АлієвQHA
06 Жовтня 2021, 18:08

Українського політв’язня Андрія Захтея помістили на 10 діб у карцер виправної колонії суворого режиму №1 Сімферополя у тимчасово окупованому Криму.

Про це, як передає Qirim News, заявила уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

Вона зазначила, що Захтей має хронічні захворювання, а нещодавнє медичне обстеження засвідчило, що його стан погіршується.

«Він скаржиться на болі в спині, через травму хребта, оніміння рук і ніг. Проте, попри наявні проблеми зі здоров'ям, відтепер український громадянин змушений перебувати ще й у нестерпних умовах холоду й сирості», - підкреслила Денісова.

Омбудсмен нагадала, шо зазначені факти суперечать гарантованим нормам ст. 3 Конвенції про захист прав людини і основних свобод та пункту 22 мінімальних стандартних правил поводження з ув'язненими від 30.08.1955, схвалених Економічною та Соціальною Радою ООН.

Андрій Затхей був засуджений за безпідставними звинуваченнями у підготовці диверсії з використанням зброї до 6,5 років позбавлення волі у виправній колонії суворого режиму №1 міста Сімферополя.

Раніше Денісова заявляла, що Росія збільшує фізичний та психологічний тиск на політв'язнів, які незаконно утримуються країною-окупантом, у відповідь на посилення міжнародних санкцій проти неї.