Брата політв'язня Асана Ахтемова оштрафували за перебування біля будівлі ФСБ

Новини України та світу
Алла Трапезова
15 Жовтня 2021, 16:17
Алла Трапезова
15 Жовтня 2021, 16:17

Так званий «Київський райсуд» в особі «судді» Галини Хулаповой визнав затриманого 4 вересня біля будівлі ФСБ Арсена Ахтемова, рідного брата Асана Ахтемова, винним в скоєнні адміністративного правопорушення і оштрафував на 15 000 рублів. Про це повідомила активістка Ельмаз Акімова на своїй сторінці в Facebook.

Арсен Ахтемов розповів, що приїхав 4 вересня під будівлю ФСБ, щоб з'ясувати інформацію про затримання брата.

Я був у масці. Вийшов співробітник, сказав, щоб ми дотримувалися дистанції. Після цього під'їхав автобус, вантажівка «Росгвардії». Коли я відійшов звідти на метрів 150-200, мене наздогнали, скрутили і посадили в автобус. У мене після цього залишилися гематоми, подряпини, тому що коли вони мене наздогнали, збили мене і я ще метрів 5 пролетів на ліктях», — розповів кримський татарин.

За його словами, спочатку на нього та інших активістів склали протоколи, потім відвезли в ізолятор, а через приблизно 36 годин відбувся «суд», де його заарештували на 15 діб.

Про засідання по адмінпорушенню Арсен Ахтемов дізнався самостійно на сайті «суду», так як «суд» не повідомив ні по телефону, ні за адресою проживання.

Я знав, що у них все вирішено, тому не здивувався ні рішенню, ні сумі штрафу, — зазначив він.

Нагадаємо, 3 і 4 вересня в окупованому Криму російські силовики провели обшук у 5 кримських татар, а потім викрали їх. Серед них перший заступник голови Меджлісу Наріман Джелял, а також Асан і Азіз Ахтемові, Ельдар Одаманов і Шевкет Усеїнов. Пізніше Ахтемових і Джеляла окупаційний "суд" звинуватив у причетності до підриву газопроводу в селі Перевальному Сімферопольського району. Вони заарештовані до 4 листопада.