Братів Сейтумерових та їхнього дядька етапували із російського СІЗО в колонії

Новини України та світу
Ліна Тимошина
01 Травня 2023, 12:40
Фото: "Кримська солідарність"
Ліна Тимошина
01 Травня 2023, 12:40

Політв'язнів із Криму, двох рідних братів Сейтумера та Османа Сейтумерових, а також їхнього дядька по материнській лінії Рустема Сейтмеметова переводять із СІЗО Новочеркаська до російських колоній. Зараз вони тимчасово перебувають у слідчому ізоляторі у Пермі, очікуючи подальшого прямування по етапу.

Про це «Кримській солідарності» повідомила Пакізе Сейтумерова, яка отримала листа від свого чоловіка — кримського історика Сейтумера Сейтумерова.

Політв'язень розповів, що після прибуття до СІЗО його помістили до спецблоку.

Ми "столипиним" (вагон для перевезення спецконтингенту — КС) їхали разом: я, братик Осман і Рустем даі. Дядька дорогою висадили в місті Ульяновськ. Тут же, у СІЗО Пермі сидить і Осман, мене помістили до спецблока, в камеру двійник. У Пермі ми тимчасово і днями продовжимо свій шлях далі. Ніде довше, ніж на один чи два дні не затримуємось, — повідомив у листі Сейтумер Сейтумеров.

Куди зрештою доставлять рідних братів, і чи будуть вони перебувати в одній колонії — родичі поки не знають. Їхнього дядька Рустема Сейтмеметова висадили по дорозі та тимчасово залишили в СІЗО Ульяновська.

Нагадаємо, 11 березня в Бахчисараї окупованого Криму російські силовики провели обшуки у семи кримських татар, внаслідок чого затримали чотирьох із них: Сейтумера Сейтумерова, Османа Сейтумерова, Амета Сулейманова та Рустема Сейтмеметова.

Як повідомляли QIRIM.News, 29 жовтня 2021 року Південний окружний суд у Ростові-на-Дону виніс рішення щодо чотирьох кримських татар із «третьої Бахчисарайської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір». 56 років ув'язнення на чотирьох. Сейтумеру Сейтумерову - 17 років у колонії суворого режиму, 3 роки з них - у в'язниці та ще 2 роки обмеження свободи пересування після звільнення. Осману Сейтумерову - 14 років у колонії, 3 роки та 6 місяців у в'язниці, 1 рік та 6 місяців обмеження свободи пересування. Рустему Сейтмеметову - 13 років у колонії, 3 роки та 6 місяців в'язниці, 1 рік обмеження свободи пересування. Амету Сулейманову - 12 років колонії, з них 3 роки і 6 місяців у в'язниці і 1 рік обмеження свободи пересування.

Як повідомляли QIRIM.News, 5 квітня політв'язня, громадянського журналіста «Кримської солідарності» Амета Сулейманова, якому лікарі призначали операцію із заміни серцевого клапана, помістили до СІЗО Сімферополя. Політв'язня утримують у спецблоці СІЗО, у нього відібрали ліки, яких він потребує.