Бригаду, яка воювала під Дебальцевим, перекидають до кордонів з Україною

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
17 Січня 2022, 18:42
Асіф АлієвQHA
17 Січня 2022, 18:42

Росія перекидає до кордонів з Україною п’яту окрему танкову бригаду з Улан-Уде, яка воювала під Дебальцевим у 2015 році.

Про це в ефірі Громадського радіорозповів експерт «Conflict Intelligence Team» Кирило Михайлов.

«Люди з Улан-Уде постять кадри, де бригада вантажиться. Ті ж самі танки Т-72Б 1989 року, які потрапляли в об’єктиви журналістам під Дебальцевим. Саме їх зараз і бачимо. Вони ж їдуть. Зрозуміло, що це не вся бригада. Як і у 2014-2015 роках, це якась батальйонно-технічна група з її складу», — розповів Михайлов.

Він зазначив, що у складі цієї групи — військові, які служать за контрактом.

«У коментарях пишуть: «У мене теж чоловік на контракті й поїхав (як вони говорять) в Україну, Білорусь», — зауважив експерт «Conflict Intelligence Team».

За його словами, достеменно не відомо, чи військові дійсно їдуть на окупований Донбас, чи до Білорусі. Можливо, це будуть військові табори поблизу кордону. Не виключено, що військових можуть залучити у спільних білорусько-російських навчаннях.

Раніше британське видання The Guardian із посиланням на чиновника США повідомило, що Росія розмістила на території України диверсантів для спецоперації, яка може стати приводом для військового вторгнення.

Своєю чергою пресслужба Головного управління розвідки Міністерства оборони України повідомила, що російські спецслужби готують провокації проти військовослужбовців ЗС РФ, щоб звинуватити в цьому Україну.