Британія не планує відправляти військові кораблі в Чорне море, щоб допомогти експортувати зерно

Новини України та світу
Ліна Тимошина
24 Травня 2022, 17:03
Фото: Телеграм Людмили Денісової
Ліна Тимошина
24 Травня 2022, 17:03

Велика Британія не планує відправляти військові кораблі Королівського флоту в Чорне море, щоб допомогти експортувати продовольство з України. Про це заявив речник уряду, повідомляє "Європейська правда" із посиланням на The Guardian.

Підла путінська блокада Одеси перешкоджає доступу їжі до тих, хто її потребує. Ми продовжимо інтенсивно працювати з міжнародними партнерами, щоб знайти шляхи відновлення експорту зерна з України. Однак поки немає планів розгорнути військові кораблі Великої Британії в Чорному морі, - сказав він.

Зазначається, що глава МЗС Литви у понеділок на зустрічі з британською колегою Ліз Трасс запропонував створення військово-морської коаліції для зняття російської блокади з українського експорту зерна через Чорне море. Міністр припустив, що військово-морська операція з супроводу — не під егідою НАТО — могла б захистити кораблі із зерном, коли вони прямують через Чорне море та повз російські військові кораблі.

Трасс сказала, що Британія хотіла б, щоб британські військово-морські кораблі приєдналися до ескорту, якщо вдасться розв'язати практичні питання, включаючи розмінування та надання Україні більшої дальності зброї для захисту гавані від нападу Росії.

Як повідомляли QIRIM.News, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закликав усі держави відмовлятися від покупки краденого Росією українського зерна.