Британські літаки Typhoon і ракети Storm Shadow відкриють можливості для звільнення Криму, — військовий експерт

Новини України та світу
Ліна Тимошина
10 Травня 2023, 15:00
Фото EurofighterBAE Systems
Ліна Тимошина
10 Травня 2023, 15:00

Україна конче потребує надання літаків Typhoon і ракет Storm Shadow західними партнерами. У разі їх отримання ЗСУ матимуть змогу ефективніше працювати у напрямку звільнення Криму.

Про це сказав військовий експерт Петро Черник в ефірі Апостроф TV.

Він пояснив, що півострів простягається з півночі на південь на відстань у 250 км, тоді як далекобійність британської ракети Storm Shadow – 450 км. Таким чином, можна буде завдавати ударів в тилу ворога по всій лінії зіткнення. Черник додав, що до ракети також потрібен ще повітряний носій, проте британці мають досвід її модернізації для наземного базування. Але наразі підтвердження надання таких ракет немає.

Черник також розповів про хорошу альтернативу літакам F-16 - багатоцільовий винищувач четвертого покоління Eurofighter Typhoon. Питання про передачу їх Україні наразі опрацьовується.

Зокрема це питання розглядає Данія, у якої такі літаки закінчують бойове чергування у 24-25 роках. Інфраструктуру для цих літаків створити в Україні цілком можливо, - пояснив Черник.

Як повідомляли QIRIM.News, секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов заявив, що шлях деокупації Автономної Республіки Крим може бути як військовим, так і дипломатичним.

Як повідомляли QIRIM.News, міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що Україна поверне окупований росіянами Крим без бою.