Будь-яка нова спроба підірвати територіальну цілісність України матиме для Росії серйозні наслідки - спільна заява глав МЗС Німеччини та Франції

Новини України та світу
Ліна Тимошина
16 Листопада 2021, 08:17
Ліна Тимошина
16 Листопада 2021, 08:17

Глави МЗС Німеччини та Франції у спільній заяві після зустрічі з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою в Брюсселі підтвердили, що Росію чекають серйозні наслідки у разі нової спроби підриву територіальної цілісності України. Про це повідомила "Європейська правда".

На тлі поновлення занепокоєння з приводу переміщення російських військ і техніки поблизу України ми закликаємо Росію зайняти стриману позицію і надати прозору інформацію про свої військові дії. Будь-яка нова спроба підірвати територіальну цілісність України матиме серйозні наслідки, - заявили Гайко Маас та Жан-Ів Ле Дріан.

Сторони також закликали Україну зберігати стриманість. Та нагадали, що навесні 2021 року Україна вже зробила значний внесок у деескалацію ситуації, незважаючи на агресивну риторику Росії та відмову надати прозору інформацію відповідно до своїх міжнародних зобов'язань.

Ми також розділили занепокоєння щодо погіршення гуманітарної ситуації та ситуації з безпекою на Донбасі. Ми закликали Україну продовжувати повне виконання Мінських домовленостей та зберігати свою повну участь в обговореннях, які проводяться у Нормандському форматі, - йдеться у заяві.

Міністри Франції та Німеччини висловили жаль з приводу того, що Росія неодноразово відмовлялася зустрітися на рівні міністрів закордонних справ у Нормандському форматі.

Ще раз висловлюємо нашу готовність зустрічатися та взаємодіяти конструктивно та предметно. Ми повторно закликаємо Росію зробити те саме для досягнення міцного миру на Донбасі, - наголосили глави МЗС Франції та Німеччини.

Як повідомлялиQIRIM.News, 15 листопада спільній прессконференції з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що навколо України спостерігається нагромадження військовий техніки та сил РФ. Росія продемонструвала, що вона має бажання і спроможності використати проти України таку силу.

Також QIRIM.News писали, Генсек НАТО Єнс Столтенберг на спільній прессконференціїз міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою заявив, що на кордоні з Україною та на окупованих територіях Криму й Донбасу спостерігаться величезне збільшення військовий сили РФ.