Буде різка реакція країн на російські вибори - експерт

Новини України та світу
Анна Артемова
20 Вересня 2021, 07:23
Фото: Херсонська ОДА
Анна Артемова
20 Вересня 2021, 07:23

Кількість держав, які засудять проведення виборів до Держдуми РФ в Криму та в ОРДЛО, значно збільшиться. Таку думку висловив у коментарі агентству “Кримські новини” експерт Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко

Буде різка реакція у багатьох країн. Треба почекати день чи два. Є жорстка резолюція Європарламенту і Європарламент солідарний в тому, що Росія вчиняє злочини і грубо порушує міжнародне право, примушуючи мешканців на окупованих територіях голосувати на виборах до Держдуми. І реакція буде, - наголосив експерт. 

За його словами, для України наразі важливо говорити про ці порушення на міжнародній арені.

Найважливіше, щоб Україна порушила це питання під час Генеральної асамблеї ООН, де буде виступати президент, - сказав експерт.

Нагадаємо, цього тижня президент України Володимир Зеленський візьме участь у Генеральній асамблеї ООН, де виступить із промовою. 

А з 17 до 19 вересня в РФ відбулися вибори до Держдуми. Перед цим на тимчасово окупованій території Донецької та Луганської областей видавали паспорти місцевим жителям для голосування. Крім того, псевдовибори провели в анексованому Росією Криму. Низка країн заявили, що не визнаватимуть легітимність виборів, проведених у такий спосіб.