«Будівництво нового російського полігону в окупованому Криму є тривожною інформацією», - військовий експерт Мельник

Новини України та світу
Ліна Тимошина
04 Січня 2022, 12:13
Ліна Тимошина
04 Січня 2022, 12:13

Будівництво нового російського полігону на території окупованого Криму, анонсоване російським Міноборони, є тривожною інформацією з кількох аспектів. Про це в коментарі QIRIM.News сказав співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова, військовий експерт Олексій Мельник.

За його словами, по-перше, це черговий крок у бік мілітаризації Криму, який і так фактично весь перетворений на військову базу. Експерт зазначив, що це серйозні екологічні загрози для Криму. Адже природні заповідники закриті навіть просто для відвідувачів. Однак, військові навчання проводяться.

З одного боку, забороняється туристам туди заходити, бо начебто загроза для екології, а з іншого боку, там практично на територіях, де природний заповідник, бомблять їх важкою технікою, все руйнується. І поява ще одного полігону на території Криму - це додаткове збільшення особового складу, розбудова інфраструктури. Тобто, це дійсно загрозливі кроки в сторону подальшої мілітаризації Криму, - наголосив Мельник.

При цьому він підкреслив, що кримський напрямок є одним із напрямків, звідки походить загроза подальшого вторгнення. І вона нікуди не зникла. Передусім, для РФ залишається актуальною проблема отримання доступу до питної води.

Якщо розглядати найгірші сценарії, тобто атаку з кількох напрямків, то, дійсно, Крим залишається одним із загрозливих напрямів. Той характер навчань, який проводиться на території Криму або на прилеглій території - на півдні РФ, то це все навчання не оборонного характеру, а навчання, які відпрацьовують сценарії нападу. Тобто десантування, захоплення плацдарму (..) все це - відпрацювання атаки на українську територію, - наголосив військовий експерт.

Як повідомляли QIRIM.News, напередодні нового року Росія анонсувала створення двох нових військових полігонів, які з'являться у 2022 році. Один із них буде розміщений в окупованому Криму.