«Була відверта розмова без реверансів» — Кулеба щодо перемовин Зеленського і Байдена

Новини України та світу
Алла Трапезова
02 Вересня 2021, 13:40
Алла Трапезова
02 Вересня 2021, 13:40

Результатом домовленостей стала спільна заява України і США за результатами візиту президента Володимира Зеленського до Сполучених Штатів. Про це повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба на своїй сторінці у Facebook.

Міністр заявив, що заява — це безпрецедентний документ.

Я вдячний американським партнерам, що вони почули Україну з більшості питань і ми маємо дуже предметний документ, який виводить стратегічне партнерство України і США на новий рівень, — підкреслив Кулеба.

За його словами, вже цієї осені буде ухвалена нова Хартія про стратегічне партнерство між Україною та США. Перша Хартія була підписана у 2008 році, але світ змінився, тому потрібен новий амбітний і змістовний документ.

Кулеба також повідомив, що тема безпеки була ключовою на зустрічі двох президентів. За графіком, зустріч 1 вересня мала тривати одну годину, включно з тет-а-тет.

Затягнувся тет-а-тет і затягнулась дуже сильно сама зустріч. Президенти говорили дві години 10 хвилин. І це була дуже чітка розмова про безпеку України. Це була головна тема, в цій темі було НАТО, безпека Чорного моря, зміцнення обороноздатності України і в цій темі був «Північний потік-2». Тому що ви знаєте, для України «Північний потік-2», це, насамперед, питання безпеки, а не економіки, — зауважив міністр.

Дипломат також наголосив на двох історичних моментах: візит відбувся, незважаючи на надзвичайно важкий для США час, і друге — усі результати візиту відобразились у спільній заяві України та США.

Це була дуже відверта розмова без реверансів. І там, де є питання до США, ми ці питання дуже чітко ставили. Там, де є питання у США, вони їх так само дуже чітко ставили. Президенти поговорили відверто, я б сказав, без дипломатії, як два лідери двох сильних країн, — повідомив Кулеба.

Кулеба додав, що українська делегація на чолі з президентом Зеленським перелітала з Вашингтону до Сан-Франциско. Це буде перший в історії за 30 років візит президента України на західне узбережжя США. Головна мета перебування у Сан-Франциско — це бізнес, інвестиції в українську економіку, насамперед в ІТ-сектор і аерокосмічну галузь.

Нагадаємо, Зеленський передав президенту США Джо Байдену список з 450 полонених і політв'язнів українців, які перебувають в окупованому Криму, «ДНР» і «ЛНР», а також у Москві та на території всієї Росії.