Били по ногах, вивозили у ліс і забрали гроші. Заарештований кримський татарин розповів про методи роботи ФСБ

Новини
Асіф АлієвQHA
05 Квітня 2019, 14:13
Фото:
Асіф АлієвQHA
05 Квітня 2019, 14:13

Заарештований після масових обшуків у Криму 27-28 березня Ремзі Бекіров розповів своєму адвокату Едему Семедляєву, як співробітники ФСБ проводили його затримання.

За словами Бекірова, він разом з Османом Аріфмеметовим і Владленом Абдулкадировим перебував у кафе російського міста Аксай Ростовської області.

Туди увірвалися 10-15 російських силовиків, які повалили їх на землю і почали бити.

В основному били по ногах, наказу не було бити по голові. Єдине, хтось мабуть потрапив все-таки Осману Аріфмеметову по голові й він втратив свідомість. Але його швидко до тями привели.

Бекіров розповів, що у нього при собі був рюкзак зі змінним одягом і 46 тисяч рублів. Однак після затримання гроші зникли.

У протоколі затримання він вказав цей факт і просив, щоб повернули ці кошти його дружині, проте де рюкзак і гроші він не знає до цих пір.

Після затримання у кафе трьох кримських татар закували в наручники і вивезли кудись у ліс. Там їх також били.

Після цього, їх близько 6 годин везли до Тимашевська Краснодарського краю у наручниках, пристебнутих за спиною. В дорозі чули на свою адресу постійні погрози та образи.

У Тимашевську прибулі туди співробітники ФСБ з Сімферополя, пересадили їх до іншого автомобіля і рано вранці 28-го березня вони були вже у кримській столиці.

У Сімферополі затриманих допитали, висунули обвинувачення, а незабаром "суд" обрав їм запобіжний захід, помістивши у міське СІЗО.

29 березня о 08:00 усіх 23 заарештованих кримських татар завантажили в автозаки і повезли в аеропорт. Потім їх посадили у великий літак. Куди їх везуть, їм не сказали. Тільки лише коли вийшли з літака, вони зрозуміли, що прибули до Ростова-на-Дону, — повідомив адвокат.

За словами Семедляєва, зараз Бекіров сидить у двомісній камері, умови тримання стандартні, прогулянка один раз на день протягом години. Затриманий попросив своїх рідних покласти йому на рахунок гроші, оскільки з тюремної їжі взагалі нічого не може їсти.

27 і 28 березня у Сімферополі та його околицях, Білогірському і Красногвардійському районах анексованого Криму, а також у Ростовській області відбулися обшуки і затримання кримських татар. Їх підозрюють у належності до забороненої в Росії (але не в Україні) партії Хізб ут-Тахрір.

Один з арештантів Руслан Сулейманов розповів своєму адвокату, що затриманих під час масових обшуків 27-28 березня кримських татар перевозили з СІЗО Сімферополя до Ростова-на-Дону в літаку із заштореними ілюмінаторами. За словами Сулейманова, з літака виводили усіх в шапках, з закритими очима як особливо небезпечних злочинців і лише у СІЗО вони зрозуміли, що перебувають у Ростові.