Чехія передає Україні 4 тисячі артилерійських снарядів

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
27 Січня 2022, 10:01
Асіф АлієвQHA
27 Січня 2022, 10:01

Уряд Чехії в середу, 26 січня, ухвалив рішення про передачу Україні в дар 4000 артилерійських снарядів на суму близько 37 мільйонів крон ($1,7 млн).

Як повідомляє «Європейська правда», Чехія відправить в Україну 4006 одиниць 152-міліметрових артилерійських боєприпасів на суму 36,6 мільйона крон за договором дарування.

Пожертвувані боєприпаси використовуються чеською армією для самохідних гарматних гаубиць DANA.

«Ми давно розвиваємо співпрацю з Україною та підтримуємо її шлях до демократії. У нашому розпорядженні є відносно широкий спектр варіантів, від політичної та дипломатичної підтримки до конкретних проявів, таких як дарування боєприпасів, що я вважаю важливим жестом солідарності», – прокоментувала міністр оборони Чехії Яна Чорнохова.

Метою подарунка є зміцнення обороноздатності України, яка звернулася за допомогою у відповідь на концентрацію Росією біля українських кордонів значного військового потенціалу, заявили у чеському міноборони.

Чеська армія має достатню кількість боєприпасів калібру 152 мм, які також несумісні з недавно придбаними 155-мм гарматами НАТО, тому це не є перспективним матеріалом для збройних сил Чехії, додали у відомстві.

25 січня до аеропорту «Бориспіль» прибув літак із третьою партією військової допомоги від США в рамках пакету безпеки на 200 мільйонів доларів. На борту літака ─ обладнання та боєприпаси для ЗСУ.