Чехія засудила затримання кримських татар, зокрема Джеляла

Новини України та світу
Анна Артемова
09 Жовтня 2021, 19:02
Фото: QHA
Анна Артемова
09 Жовтня 2021, 19:02

Чехія під час інтерактивного діалогу з Верховним комісаром ООН з прав людини в рамках 48-ї сесії Ради ООН в Женеві, що відбувся 5 жовтня, засудила затримання кримських татар, в тому числі першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла Про це, як передає QIRIM.News, йдеться в заяві представника Чеської Республіки, який брав участь в інтерактивному діалозі.

Перш за все, ми глибоко стурбовані систематичними порушеннями прав людини і міжнародного гуманітарного права на непідконтрольних уряду територіях на сході України, що здійснюються проросійськими сепаратистами, а також в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, окупованих Російською Федерацією. Загальна тенденція залишається негативною; ситуація погіршується з року в рік. Необхідно припинити зареєстровані випадки грубих порушень прав людини, незаконних довільних затримань, тортур і жорстокого поводження з ув'язненими, затриманими як в результаті конфлікту, так і не пов'язаного з конфліктом, з боку самопроголошеної «Донецької Народної Республіки» і «Луганській Народної Республіки», - йдеться в заяві.

У Чехії закликали забезпечити доступ до незаконно затриманих.

Ми закликаємо цю так звану «владу», а також їхніх російських покровителів надати УВКПЛ (Управління Верховного комісара ООН з прав людини) та іншим незалежним спостерігачам безперешкодний і конфіденційний доступ до всіх затриманих, а також звертатися із затриманими відповідно до міжнародних норм і стандартів. Ми стривожені скаргами на порушення прав людини в окупованому Криму. Ми закликаємо до незалежного, неупередженого та ефективного розслідування всіх повідомлень, які заслуговують довіри, про використання довільних затримань, насильницьких викрадень і незаконних методів розслідування, включаючи тортури, - наголошується в тексті.

Крім того, Чехія закликала Росію забезпечити безперешкодний доступ в ці місця міжнародних місій та організацій з моніторингу прав людини.

Ми найрішучішим чином засуджуємо недавнє затримання кримських татар, в тому числі Нарімана Джеляла, Азіза Ахтемова і Асана Ахтемова, яких катували з метою домогтися визнання в злочині, якого не вчиняли. Ми повторно закликаємо Росію негайно звільнити всіх українських політв'язнів, в тому числі кримських татар, - йдеться у зверненні.

Також в Чехії висловили свою незмінну підтримку суверенітету, територіальної цілісності, єдності та незалежності України в її міжнародно визнаних кордонах.