«Через 70 років після депортації, Росія окупувала Крим відновила там сталінську ідеологію», — генконсул України в Стамбулі Роман Недільський

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
18 Травня 2022, 13:15
Асіф АлієвQHA
18 Травня 2022, 13:15

Через 70 років після депортації, у 2014 році Росія окупувала Крим і відновила сталінську ідеологію в Криму, почавши політичні переслідування, фізичний та психологічний тиск, знищення незалежної преси, утиски за релігійною ознакою, порушення прав українських громадян - українців і кримських татар.

Про це йдеться у заяві генконсула України в Стамбулі Романа Недільського, передає QIRIM.News.

Він зазначив, що понад 200 тисяч кримських татар 18 травня 1944 року за злочинним наказом Сталіна було примусово депортовано з рідної землі.

«Тоді радянський комуністичний режим, не враховуючи ні віку, ні статі, поставив собі за мету повністю знищити один з корінних народів Криму. Під час депортації в Середню Азію у нелюдських умовах загинули десятки тисяч кримських татар», - сказав дипломат.

Недільский нагадав, що за сфабрикованими російськими окупантами кримінальними справами сотні громадян України, зокрема кримські татари, стали жертвами політичних репресій. Десятки ув’язнених за політично вмотивованими звинуваченнями незаконно утримуються в Криму і на території РФ.

«Україна постійно закликає міжнародне співтовариство засудити застосування росією практики судових переслідувань громадян України на тимчасово окупованих територіях, посилити політико-дипломатичний та санкційний тиск на неї та вимагати припинення порушень норм міжнародного гуманітарного права на всіх окупованих Росією територіях України», - сказав він.

Генконсул додав, що з 2014 року пліч-о-пліч з українцями боронить Україну від російського окупанта добровольчий батальйон «Крим», який очолює легендарний військовий розвідник, кримський татарин Іса Акаєв.

«Завершити своє звернення я хочу словами шановного Іси: “Сьогоднішня війна — це не війна між одним народом та іншим, а війна між класичним добром та класичним злом. Дії росіян — це якесь зло заради зла, вбивства заради вбивства, грабіж заради пограбування”. Від себе додам: Україна переможе, Крим повернеться під юрисдикцію України, тому що Крим – це Україна!», - наголосив він.