Через Крим та Донбас Україна розірвала ще одну угоду з Росією, яка діяла з 1992 року

Новини України та світу
Ольга ПолтавкаQHA
17 Серпня 2020, 14:54
Ольга ПолтавкаQHA
17 Серпня 2020, 14:54

На позачерговому засіданні Кабінету міністрів України було ухвалене рішення про припинення угоди між урядом України та урядом Росії про взаємне заснування торгових представництв, що діяла з жовтня 1992 року. Про це повідомила перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джеппар.

З огляду на російську агресію та окупацію Криму і відповідно сучасний стан українсько-російських відносин, ця угода (як і багато інших) втратила практичне значення і не відповідає національним інтересам України. Таке рішення є логічним і послідовним кроком українського уряду, – повідомила Джеппар.

Сьогодні на позачерговому засіданні КМУ було прийнято рішення щодо припинення Угоди між Урядом України та Урядом РФ про...

Опубліковано Emine Dzheppar Понеділок, 17 серпня 2020 р.

Нагадаємо, заступник голови МЗС України Василь Боднар в червні 2020 року заявляв, що з моменту окупації Криму і збройної агресії на Донбасі Україна розірвала близько 150 з 453 договорів і угод з РФ.

1 квітня 2019 припинив дію Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Росією та Україною.

Договір про дружбу між Україною і Росією був підписаний 1997 року. Він передбачав, що сторони «поважають територіальну цілісність одна одної і підтверджують непорушність між ними кордонів», а також «будують відносини один з одним на основі принципів взаємної поваги суверенної рівності, непорушності кордонів, мирного врегулювання суперечок, незастосування сили або погрози силою».