Меджліс кримськотатарського народу закликає моніторингову місію ОБСЄ і місію ООН з прав людини в Україні відвідати окупований Росією Крим через ситуацію з дотриманням прав людини, зокрема, надання меддопомоги.
Про це йдеться у заяві, яку опублікував голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров у Facebook.
Президія Меджлісу кримськотатарського народу закликає Спеціальну моніторингову місію ОБСЄ в Україні (СММ) і Моніторингову місію ООН з прав людини в Україні відвідати тимчасово окуповану РФ територію Автономної Республіки Крим та міста Севастополя з метою вивчення ситуації з дотриманням прав людини на півострові, зокрема щодо охорони здоров’я та надання медичної допомоги у випадку захворювання, — йдеться у заяві.
У Меджлісі заявляють, що російська окупаційна влада Криму приховує від громадськості й міжнародних організацій об'єктивну картину захворюваності та смертності внаслідок COVID-19. Медичному персоналу лікарень суворо наказано вказувати в документах померлих причиною смерті одну із супутніх хвороб пацієнта без згадки про COVID-19.
Засекречена інформація про епідеміологічну ситуацію також у місцях позбавлення волі та стан здоров'я незаконно утримуваних в них кримських політв'язнів.
Також зазначається, що через кількість щоденних випадків захворюваності на COVID-19 на території тимчасово окупованого Криму та міста Севастополя багатьом пацієнтам, хворим на коронавірус у його важкій формі, відмовляють в госпіталізації, прирікаючи людину на смерть.
У медичних і аптечних установах тимчасово окупованого РФ Криму відзначається постійний брак найбільш затребуваних лікарями та їхніми пацієнтами ліків і медичних препаратів, необхідних для лікування від COVID-19. Щоденний аналіз інформації, що надходить, свідчить про те, що головною причиною катастрофічного погіршення епідеміологічної ситуації, що загрожує перерости у масову смертність жителів окупованого Криму, є недотримання РФ як держави-окупанта заходів щодо захисту здоров'я та життя населення окупованої території, — йдеться у заяві.
Голова Меджлісу звернувся до Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) та Міжнародного руху "Червоного Хреста" і "Червоного Півмісяця" із закликом вжити невідкладних заходів щодо надання жителям тимчасово окупованого РФ Криму якісного медичного обслуговування в умовах пандемії COVID-19.
Нагадаємо, представник «МОЗ» в тимчасово окупованому Криму заявляв про плани вакцинувати 21 медпрацівника. У цей же час в Росії вакцину «Спутник-V» лише почали тестувати на добровольцях, які поскаржилися на побічні дії.