Через військові навчання РФ і вибухи боєприпасів в окупованому Криму загинуло 300 дельфінів - Омбудсмен

Новини України та світу
Ліна Тимошина
25 Листопада 2021, 15:13
Ліна Тимошина
25 Листопада 2021, 15:13

За роки окупації забруднення Чорного моря, погіршення водозабезпечення, техногенні катастрофи та інші екологічні проблеми, спричинені недбалістю окупаційної влади, призводять до знищення унікальних екосистем Кримського півострова. Про це йдеться в заяві Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової на сторінці у Фейсбук.

Через збільшення кількості суден, що курсують вздовж ТОТ, зростає число випадків розливу нафти у Чорному та Азовському морях. Проведення у 2021 році державою-окупантом систематичних військових навчань, вибухи боєприпасів у морі суттєво забруднюють морське середовище та призводять до загибелі морських тварин, як наслідок загинуло 300 дельфінів, - наголосила Денісова.

Також Омбудсмен повідомила, що інтенсивне викачування підземних прісних вод на тимчасово окупованих територіях призводить до появи солончаків. А зміна русла гірських річок загрожує існуванню прісноводних риб та комах, занесених до Червоної книги України. Крім того, за роки окупації збільшилась кількість стихійних сміттєзвалищ та нечистот, які скидаються в Чорне та Азовське моря.

Значної шкоди екології півострова завдає: знищення 100 тисяч дерев і 116 тисяч чагарників (з них 363 хвойних та листяних дерев у Козачій бухті м. Севастополя); видобуток будівельного каменю на горі Агармиш; незаконне видобування корисних копалин загальнодержавного значення біля м. Балаклава; видобуток прісної води з під Азовського моря та розорення 20 тис. га степових ділянок, що підтверджується Державним космічним агентством України, - зазначила Денісова.

Як повідомляли QIRIM.News, у Криму масово гинуть дельфіни — лише за один місяць 2020 року волонтери нарахували 127 викидів морських ссавців на узбережжя.