«Через закупівлю костюмів для медиків»: депутати з партії «Голос» звинуватили Степанова у корупції

Новини України та світу
Ірина Требунських
19 Травня 2020, 15:27
Ірина Требунських
19 Травня 2020, 15:27
Олександра Устінова

Народні депутати з фракції «Голос» розпочали збір підписів за відставку міністра охорони здоров'я Максима Степанова. Про це заявила депутатка Олександра Устінова з трибуни Ради сьогодні, 19 травня.

Устінова повідомила, що причиною такого рішення фракції є корупційний скандал із закупівлею у Китаю захисних костюмів для лікарів за завищеною ціною.

Два дні тому Степанов в черговий раз збрехав. Ви всі почули, що до нас приїхали костюми. Я вчора була на митниці, не приїхали костюми. Замість 72 тисяч костюмів приїхало 29 тисяч, — сказала вона з трибуни.

Депутатка додала, що МОЗ спершу придбав костюми для медиків по 488 гривень, хоч міжнародні агенції пропонували їх по 300 грн за штуку, а тепер їх ще й не привозять.

Устінова про злочини МОЗу

Ми починаємо збір підписів за відставку керівника МОЗ. Олександра Устінова з трибуни Верховної Ради:

Опубліковано Голос Вівторок, 19 травня 2020 р.

Під час брифінгу Устінова уточнила, що пише заяви в правоохоронні органи, щоб притягти Степанова до кримінальної відповідальності, передає «Укрінформ».

«У нас досі за державні кошти не було доставлено жодного костюма для працівників медичних закладів. Це не завадило МОЗ вже заплатити 17 мільйонів гривень компанії, яка мала до 1 травня поставити 71 тисячу костюмів для наших медиків, а на сьогодні не поставила навіть половину, — сказала народна депутатка.

В інтерв’ю для «ВВС Україна» 15 травня Степанов на запитання про дорожчі костюми з Китаю, які медики й досі не отримали, відповів, що це костюми «іншої якості». «МОЗ і постачальник укладали договір, за яким костюми до України мали привезти до 1 травня. 25 квітня ми отримали лист, що митна служба Китаю ввела певне обмеження на експорт матеріалів — костюмів і засобів захисту», — сказав він. Степанов додав, що затримка з постачанням є форс-мажором, бо це було рішення китайської влади і стосувалося не тільки товарів для України, а й для багатьох інших країн.

Як повідомляло QHA media, раніше міністр охорони здоров’я Максим Степанов обіцяв розібратися у ситуації з виплатами 300% окладу медпрацівникам, які борються з епідемією COVID-19.