Чергова незаконна хвиля масових затримань у Криму: прокуратура АРК розпочала кримінальне провадження

Новини України та світу
Ліна Тимошина
26 Січня 2023, 08:35
Фото: Кримська солідарність
Ліна Тимошина
26 Січня 2023, 08:35

Прокуратура Автономної Республіки Крим і міста Севастополя розпочала кримінальне провадження за фактом порушення законів та звичаїв війни (ст. 438 КК України) у зв’язку з незаконними обшуками та затриманнями представників корінного кримськотатарського народу.

Про це повідомляє пресслужба прокуратури.

У відомстві зазначили, що 24 січня, після низки незаконних обшуків в окупованому Джанкої російські силовики затримали шістьох кримських татар: Екрема Кроша, Айдера Асанова, Рефата Сейдаметова, Османа Абдуразакова, Лемана Зекірьяєва та Халіла Мамбетова. 25 січня окупаційний Київський райсуд м. Сімферополя усіх їх позбавив волі.

Крім того, «правоохоронці» почали масово затримувати усіх небайдужих активістів, що прийшли до будівлі «суду» підтримати своїх земляків, - додали у відомстві.

Прикриваючись власним «антитерористичним» законодавством, окупанти систематично та масово переслідують кримчан на півострові. Однак кожному протиправному факту буде надана відповідна правова оцінка в межах кримінальних проваджень прокуратури АР Крим та м. Севастополя, - заявили у прокуратурі.

Як повідомляли QIRIM.News, у Джанкойському районі окупованого Криму 24 січня з самого ранку пройшло шість обшуків у будинках кримських татар. Були затримані шестеро кримських татар.

Як повідомляли QIRIM.News, у будинок Екрема Кроша під час обшуку підкинули книжки, його звинуватили у тероризмі, розповіла його дружина.

Як повідомляли QIRIM.News, до затриманих у Джанкойському районі кримських татар не допускають адвокатів, розповів адвокат Еміль Курбедінов.

Як писали QIRIM.News, 25 січня в окупованому Сімферополі співробітники "правоохоронних органів" затримали десятки людей біля будівлі окупаційного Київського районного суду, які прийшли підтримати заарештованих напередодні кримських татар.

Як писали QIRIM.News, окупаційний Київський районний суд Сімферополя оголосив запобіжний захід шістьом кримським татарам, яких силовики арештували після обшуків їхніх будинків у Джанкойському районі 24 січня, - тримання під вартою на 2 місяці до 24 березня.