Чергові обшуки в Криму — окупанти увірвалися до будинку Фетляєвих

Новини України та світу
Ірина Требунських
22 Квітня 2021, 12:46
Ірина Требунських
22 Квітня 2021, 12:46

Сьогодні зранку, 22 квітня, в тимчасово окупованому Росією Криму силовики увірвалися до будинку кримського татарина Ельдара Фетляєва. Як повідомляє «Кримська солідарність», обшук в будинку в селі Багате (Білогірський район) проводять представники окупаційного «Центру протидії екстремізму».

Як розповіла Гульшен Фетляєва, силовики увірвалися до будинку о шостій ранку. Пред’явили «постанову» про обшук, з собою привели двох понятих, які родині кримських татар не знайомі.

Сім’я Фетляєвих зателефонувала адвокату Едему Семедляєву, який приїхав на обшук.

Під час обшуку вилучили два планшети, іншу комп’ютерну техніку, мобільний телефон.

Як пояснили окупанти, обшук проводиться через анонімний дзвінок. Анонім нібито повідомив про те, що «в Криму готують вибухи».

Як завжди, у кримських татар не знаходять ні зброї, ні вибухівки, що говорить про те, що кримські татари не причетні й не пов'язані з тероризмом та вибухами, — підкреслив адвокат.

Семедляєв уточнив, що Фетляєва допитували як свідка у невідомій йому кримінальній справі. Давати покази він відмовився, адже має право не свідчити проти себе та своїх рідних.

Близько дев’ятої ранку обшук закінчили, нікого не затримали. Щодо Фетляєва кримінальне провадження не ведеться.

Як пояснили сусіди, у будинку з Фетляєвими проживають четверо дітей і батьки похилого віку.

Нагадаємо, 20 квітня в будинку кримського татарина Сейрана Таймазова у селі Курське Білогірського району окупанти провели обшук.

Як повідомляли «Кримські новини», міжнародна правозахисна організація Freedom House у новому Звіті щодо політичних прав і громадянських свобод оцінила свободи в Криму, який тимчасово перебуває під окупацією Росії, на рівні 7 балів зі 100 можливих.