Чеський суд дозволив екстрадувати в Україну громадянина РФ Франчетті. Його звинувачують в участі в окупації Криму

Новини України та світу
Ліна Тимошина
18 Лютого 2022, 16:35
Ліна Тимошина
18 Лютого 2022, 16:35

Міський суд Праги дозволив екстрадувати в Україну громадянина РФ Олександра Франчетті, затриманого на запит України за участь в окупації Криму.

Про це повідомив посол Чехії в Україні Євген Перебийніс на сторінці у Twitter.

Міський суд Праги щойно прийняв рішення про можливість видачі Україні громадянина Росії Александра Франчетті, затриманого в аеропорту Праги за запитом українських правоохоронців за участь в окупації Криму, - написав посол.

Перебийніс зазначив, що апеляцію розгляне Верховний суд, остаточне рішення ухвалить міністр юстиції.

Як повідомляли QIRIM.News, 13 вересня 2021 року в аеропорту Праги був затриманий громадянин країни-агресора РФ Олександр Франчетті. Як відомо, у 2014 році Франчетті приїхав до Криму, вступив в незаконне збройне формування «Самооборона Севастополя». У Росії Франчетті був нагороджений медаллю «За повернення Криму».

Як писали QIRIM.News,14 вересня 2021 року Міський суд в столиці Чехії ухвалив рішення взяти під варту громадянина Російської Федерації Олександра Франчетті. 

Нагадаємо, в Офісі генерального прокурора України підтвердили актуальність запитупро видачу росіянина, якого затримали в Чехії за те, що сприяв покупації Криму.

Нагадаємо, раніше QIRIM.News повідомляли, що Франчетті звинувачується за статтею 260 КК України (створення непередбачених законом воєнізованих або збройних формувань).