«Члену виборчої комісії» оголосили підозру у держраді за псевдореферендум в Криму і вибори до Держдуми – прокуратура

Новини України та світу
Ліна Тимошина
24 Вересня 2021, 14:05
Ліна Тимошина
24 Вересня 2021, 14:05

За організацію «загальнокримського референдуму» та незаконних виборів до Держдуми РФ в окупованому Криму  «члену виборчої комісії» повідомлено про зміну підозри. Про це повідомили в Прокуратурі АР Крим.

 Дії підозрюваної кваліфіковано за ч. 1 ст. 111 КК України (державна зрада), ч. 2 ст. 110 КК України (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України), ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст.109 КК України (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади, за попередньою змовою групою осіб)», - йдеться у повідомленні.

В прокуратурі зазначили, що громадянка України з 2010 року працювала у виборчій комісії АР Крим. У 2014 році, коли Російська Федерація намагалась легітимізувати окупацію півострова, підозрювана увійшла до так званої «Комісії АР Крим по проведенню загальнокримського референдуму». З 6 по 16 березня 2014 року вона забезпечила підготовку та проведення незаконного референдуму. Передусім, утворила 1205 виборчих дільниць, забезпечивши їх усім необхідним, зокрема й бюлетенями для голосування. Пізніше підготувала та склала підсумковий протокол, де зазначила про, нібито, підтримку рішення щодо «входження Криму до складу РФ на правах окремого суб’єкту.

Після встановлення контролю окупаційною адміністрацією РФ над територією півострова, підозрювана обійняла посаду «члена виборчої комісії Республіки Крим з правом вирішального голосу», чим забезпечила функціонування незаконно створеного органу та сприяла представникам Російської Федерації у проведенні підривної діяльності на території України», - повідомили в прокуратурі.

За їхніми даними жінка організовувала і забезпечувала проведення на території окупованого півострова незаконних виборів депутатів до Державної думи РФ. Зокрема,  за рішенням «виборчої комісії» безпосередньо контролювала виготовлення і доставку виборчих бюлетенів для голосування. Підозрювану оголосили у розшук.

Як повідомляють джерела «Кримських новин», йдеться про Гафарову Айше Енверівну.

Як повідомляли «Кримські новини», 20 вересня за фактом незаконної організації та проведення виборів до Державної думи РФ на території АР Крим та міста Севастополя правоохоронними органами автономії розпочато кримінальне провадження за ч. 1 ст. 111 КК України (державна зрада).