Чорне море та наш український півострів Крим – це не власність однієї людини - Зеленський

Новини України та світу
Ліна Тимошина
21 Жовтня 2021, 10:59
фото: пресслужба Офісу президента України
Ліна Тимошина
21 Жовтня 2021, 10:59

Відновлення безпеки в Чорному і Азовському морях повинно бути пріоритетом для світової спільноти. Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час робочої поїздки до Черкаської області.

Вкотре разом з нашими друзями – міжнародними партнерами ми вказали, що Чорне море та наш український півострів Крим – це не власність однієї людини. Це міжнародно визнані території та кордони нашої незалежної України. Повернення Чорного й Азовського морів у простір міжнародного морського права та відновлення безпеки судноплавства має стати пріоритетом світової спільноти, – наголосив Зеленський у Центрі підготовки особового складу Держприкордонслужби.

Президент зазначив, що в останні роки в Україні проводиться масштабне реформування всіх складових сектору безпеки й оборони, включно з прикордонною службою. Триває перехід на стандарти НАТО та удосконалюється взаємосумісність українських військ з військами Альянсу. І завдяки підтримці партнерів Україна зможе впевненіше та успішніше захищати свою незалежність.

Володимир Зеленський зауважив, що спільні міжнародні навчання прикордонників з підрозділами НАТО та Збройними Силами України демонструють, що вони професійно та злагоджено виконують завдання на одному рівні з найкращими прикордонниками та військовими Європи й усього світу. Підтвердженням цього є успішно проведені цього року навчання «Сі Бриз» (Sea Breeze), «Козацька булава» (Cossack Mace), «Швидкий тризуб» (Rapid Trident) та «Об’єднані зусилля» (Joint Efforts).

Вірю, що настане той день, коли, ми, українці, використовуватимемо наші літаки, гелікоптери, безпілотники в мирному небі лише для зйомок яскравих подій, щасливих облич українців, териконів на Донеччині, безкраїх ланів пшениці на Луганщині та Черкащині, тиші вод Азовського та Чорного морів і, звичайно, краси Карпатських і Кримських гір», – сказав Зеленський.

Як повідомляли QIRIM.News, 12 жовтня Президент України Володимир Зеленський наголосив на необхідності посилити санкційний тиск проти Росії за незаконні «вибори» в окупованому Криму і на Донбасі. 

Раніше Президент України Володимир Зеленський увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони (РНБО) України від 5 жовтня про застосування персональних санкцій стосовно 95 осіб, громадян України та РФ, причетних до виборів до Держдуми в тимчасово окупованому Криму.