З 6 червня по 15 червня 2023 року у Міжнародному суді ООН (Гаага) відбудуться усні слухання по суті справи, розпочатої у квітні 2017 року стосовно росії за позовом України щодо застосування Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації та Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму.
Про це заявив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.
Він зазначив, що за цей час було досягнуто помітних результатів на користь України: Міжнародний суд ООН визнав наявність у нього юрисдикції розглядати цю справу і видав Наказ про застосування тимчасових (проміжних) заходів, в яких наказав росії скасувати свої рішення про заборону Меджлісу кримськотатарського народу, а також забезпечити доступ до освіти українською мовою в окупованому Криму.
"Зрозуміло, що росія вказаних рішень МС ООН не виконала. Відповідно, у ці дні, у складі української делегації, я братиму участь у роботі МС ООН. Однак, як завжди, я на зв'язку з кожним з вас будь-якої миті прямо тут, у месенджері.Успіхів нам усім!", - написав він у Facebook