Чубаров пояснив, навіщо російський диктатор приїжджав до Криму

Кримські татари
Шевчук Микола
20 Березня 2023, 13:09
Шевчук Микола
20 Березня 2023, 13:09

Російський диктатор і військовий злочинець володимир путін вважає, що тема окупованого Криму допоможе йому маніпулювати росіянами і далі.

Про це в ефірі телеканала FREEДОМ висловив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, коментуючи візит глави Кремля на тимчасово окупований півострів.

Мені видається, його підстьобнуло рішення Міжнародного кримінального суду про видачу ордера на його арешт. При тому маніакальному страху Путіна за своє здоров’я, за свою безпеку, ці довгі 100-метрові столи або постійне сидіння в бункері. І раптом він зробив за добу кілька таких ривків, десь на літаку військовому, але сів на аеродромі військовому в Бельбеку. Тобто вся міць Чорноморського флоту Росії була спрямована на захист його польоту. А потім і Маріуполь. Путіну зараз треба намагатися з останніх сил вихвалятися, перш за все, перед власним російським суспільством, що він все ще залишається таким мачо. Але вже, зрозуміло, це більше викликає сміх, — сказав він.

Політик нагадав, що Крим уже одного разу був використаний путіним для максимальної мобілізації російського суспільства у 2014 році. Однак він підкреслив, що захоплення Криму, якому росіяни аплодували 9 років тому, перетворилося для них на важку ношу.

І він усе ще сподівається, що кримська тема допоможе йому і далі нібито маніпулювати російським суспільством. Він не усвідомлює, що ці 9 років дуже сильно змінили і російське суспільство. Ні, я не такий наївний, щоб думати, що російське суспільство завтра повстане проти Путіна. Але те, що російське суспільство усвідомлює, що 9 років тому те, чому воно аплодувало, насправді приносить їм сьогодні великі обмеження, це усвідомлення вже відбувається. І тому Путіну нема чим хвалитися, але він намагається все ще використовувати Крим як щось сакральне в уявленні російського суспільства. Але російське суспільство вже не поділяє такі підходи, — вважає голова Меджлісу кримськотатарського народу.

На його думку, якоюсь мірою путін намагається упевнитися в тому, що найближчим часом у його уявленні або для нього особисто, не станеться катастрофи.

Що стосується Криму, більше, ніж переконаний, що, відвідуючи Крим, він хотів упевнитися, що вони в змозі, як вони кажуть, захистити його. І тому в Криму зараз дуже посиленими темпами споруджуються фортифікаційні споруди. І 15 квітня, десь через неповний місяць, гауляйтер Криму має відрапортувати Путіну про те, що будівництво цих споруд завершено. Путін розуміє, що початок наступу ЗСУ на півдні і з наближенням до Криму — це не просто втрата захоплених територій, а й початок дезінтеграційних процесів у його оточенні та, можливо, і територіальна дезінтеграція Росії. Путін найбільше побоюється цього, — сказав Рефат Чубаров.

Раніше Чубаров заявив, що метою репресій, переслідувань у Криму з боку загарбників є видавлювання через страх людей, які залишаються відданими Українській державі.