Чубаров: російські кати, які влаштовують середньовічні тортури та катування на базі училища № 17 Генічеська, не мають уникнути відплати

Новини України та світу
Ліна Тимошина
07 Липня 2022, 09:25
Ліна Тимошина
07 Липня 2022, 09:25

У рамках повоєнних заходів, які будуть вжиті міжнародною спільнотою, важливе місце займатиме Спеціальний трибунал з розслідування злочинів, скоєних російськими окупантами та їхніми прислужниками під час російської агресії проти України, обчислення якої починається з лютого 2014 року. Про це заявив голова Меджлісу Рефат Чубаров у Фейсбук.

Немає сумнівів у тому, що російська – українська війна завершиться підписанням акту капітуляції рф перед Україною та її союзниками, - написав Чубаров.

У зв'язку з цим він привітав українських юристів та їхніх колег з інших країн за активну роботу з напрацювання документів щодо створення Спеціального трибуналу. Окрема подяка за просування цього надважливого завдання пану Послу з особливих доручень МЗС України Антону Кориневичу.

Сьогодні вже очевидно, що серед безлічі справ, які має бути розглянуто майбутнім Спеціальним трибуналом, обов'язково буде виділено справу щодо злочинів, які скоюються тепер російськими окупантами у стінах училища № 17 міста Генічеська, перетвореного ними у в'язницю, - наголосив Чубаров.

Проте, фіксація всіх скоєних у стінах училища № 17 злодіяннях російських окупантів та їх прислужників має відбуватися своєчасно, передусім, свідченнями очевидців.

Звичайно, ми розуміємо, що громадяни України, які зазнали найжорстокіших фізичних і психологічних тортур і катувань у катівнях на базі училища № 17 та тепер звільнені, але продовжують проживати на окупованій території, не можуть наражати себе і своїх рідних на нові небезпеки з боку російських окупантів, відкрито розповівши про скоєні до них злочини, - зазначив голова Меджлісу.

Він закликав усіх, хто пережив жахи перебування в катівнях російських окупантів, влаштованих ними в будівлі училища № 17 міста Генічеська, але тепер уже знаходиться за межами окупованих територій, зв'язатися з Меджлісом кримськотатарського народу для документування злодіянь, скоєних стосовно них російськими окупантами та їхніми прислужниками.