Чубаров: російські окупанти в Херсонській і Запорізькій областях, як і в Криму, системно переслідують представників корінного кримськотатарського народу

Новини України та світу
Ліна Тимошина
11 Квітня 2022, 15:03
Ліна Тимошина
11 Квітня 2022, 15:03

На тимчасово окупованих російськими військами територіях Херсонської та Запорізької областей проводяться переслідування та посилюються репресії місцевого населення. Російські загарбники незаконно вриваються до будинків мирних жителів, проводять обшуки, затримують людей, піддають їх нелюдському і такому, що принижує гідність, поводженню.

Про це йдеться у зверненніМеджлісу кримськотатарського народу до земляків, які проживають на тимчасово окупованій російськими військами території Херсонської та Запорізької областей. Документ опублікував на сторінці у Фейсбук голова Меджлісу Рефат Чубаров.

На тимчасово окупованих територіях Херсонської та Запорізької областей здійснюється незаконна діяльність окупаційних адміністрацій, співробітників ФСБ РФ та керованих ними «спецслужб», які прибули з контрольованих РФ окремих районів Донецької та Луганської областей. У приміщеннях навчальних закладів створюються камери для протиправного утримання людей, здійснюються допити та тортури мирних громадян, - заявив Чубаров.

Зокрема, російськими загарбниками чиниться тотальний тиск та залякування активістів громадянського суспільства, депутатів органів місцевого самоврядування, голів територіальних громад, директорів та вчителів шкіл, керівників медичних установ та лікарів з метою змусити їх служити окупаційній владі. Люди позбавлені можливості отримувати заробітну плату, пенсії, соціальні виплати, у них немає життєво важливих медичних препаратів, не вистачає харчових продуктів.

Як і в окупованому РФ з лютого 2014 року Криму, російські окупанти проводять у населених пунктах Херсонської та Запорізької областей системні переслідування представників корінного кримськотатарського народу. Так, незаконно затримані та вивезені на територію тимчасово окупованого РФ Криму та поміщені в СІЗО міста Сімферополя активіст кримськотатарського національного руху Насрулла Сейдалієв, а також земляки Арсен Ібраїмов та Рустем Гугурик, яких звинувачують в участі у кримськотатарському батальйоні імені Номана Челебіджихана та громадянській блокаді Криму, - наголошується у зверненні Меджлісу.

Меджліс кримськотатарського народу підтримує самовідданість та вірність Українській державі абсолютної більшості жителів населених пунктів Херсонської та Запорізької областей, які опинилися під тимчасовою окупацією російських військ.

Меджліс кримськотатарського народу нагадує окремим громадянам України, що колабораційна діяльність є кримінальним злочином, а особи, які погодилися на співпрацю з російською окупаційною владою, будуть притягнуті до кримінальної відповідальності, - йдеться у документі.

Меджліс кримськотатарського народу і надалі, до звільнення тимчасово окупованих територій Херсонської та Запорізької областей Збройними Силами України, надаватиме моральну, інформаційну, а в окремо можливих випадках й практичну підтримку землякам, які проживають на окупованій території.

Меджліс кримськотатарського народу, підтримуючи єдність військово-політичного керівництва України та згуртованість української політичної нації, а також повною мірою довіряючи ЗСУ, висловлює впевненість у якнайшвидшому звільненні тимчасово окупованих РФ територій Херсонської та Запорізької областей, Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. Крим – це Україна! Слава Україні!, - заявили у Меджлісі.

Як повідомляли QIRIM.News, за даними члена Меджлісу, голови правління кримськотатарського ресурсного центру Ескендера Барієва, співробітники ФСБ на адміністративній межі Херсонської області та АР Крим затримали представника корінного кримськотатарського народу Арсена Ібраїмова, громадянина України, який постійно проживає в м. Херсон.

Як писали QIRIM.News , на затримання Ібраїмова відреагувала Уповноважений ВРУ з прав людини Людмила Денісова. Вона заявила, що, проводячи незаконне затримання та арешт громадян України, РФ порушує право на свободу, особисту недоторканість та на справедливий суд.

Як повідомлялиQIRIM.News, 27 березня при перетині адмінмежі з окупованим Кримом російські прикордонники затримали кримського татарина Рустема Гугурика.