Чубаров розповів про подальше визнання геноцидом Депортацію кримських татар

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
31 Серпня 2021, 16:47
Асіф АлієвQHA
31 Серпня 2021, 16:47

Ми працюємо з урядами і парламентами інших країн щодо визнання геноцидом Депортацію кримських татар.

Про це ексклюзивно інформаційному агентству «Кримські новини» розповів голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

Він висловив сподівання, що більшістю країн буде підтримано визнання геноцидом Депортацію 1944 року і нагадав, що першою державою, яка пішла на цей крок, стала Латвія.

Проте тут не є самоціллю гнатися за кількістю країн. Тут головне, щоб було усвідомлення того, що з нами, з іншими народами відбулося. І завдяки цьому, щоб ці країни зрозуміли, навіщо ми маємо всі відстояти Крим від російських загарбників, навіщо ми маємо створювати умови для збереження корінних народів, — зазначив Чубаров.

Нагадаємо, у світі, окрім України, геноцидом Депортацію кримських татар 1944 року визнали Латвія, Литва та Канада.

Раніше повідомлялося, що головуюча наразі у Раді Євросоюзу країна-член Португалія заблокувала згадку про Депортацію кримських татар з Криму СРСР у 1944 році. Згодом міністерство закордонних справ викликало посла Португалії через інформацію про блокування Лісабоном згадки про роковини Депортації кримських татар.

Перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джеппар детально поінформувала посла про виселення радянською владою кримських татар з Криму у 1944 році та наголосила, що сьогодні російська окупаційна адміністрація у найгірших традиціях Радянського Союзу продовжує репресії проти кримських татар у тимчасово окупованому Криму, вдаючись до безпрецедентних порушень прав людини.