Чубаров розповів якою має бути Національно-територіальна автономія у складі України

Новини України та світу
Ліна Тимошина
19 Серпня 2022, 15:52
Ліна Тимошина
19 Серпня 2022, 15:52

Національно-територіальна автономія має дати можливість кримським татарам зреалізувати своє право на самовизначення у складі Української держави. Про це сказав голова Меджлісу Рефат Чубаров під час експертного обговорення на тему "Припинення незаконної російської анексії Криму та деокупація півострова: оптимальні шляхи та механізми".

Наші підходи до створення національно-територіальної автономії - ця автономія має дати можливість кримським татарам зреалізувати своє право на самовизначення в тій формі, якій вони бажають. А вони бажають її у формі автономії зі своїм правом на самовизначення у складі Української держави. Це перший підхід. Друге - це те, що ця автономія в однаковій мірі забезпечить реальні права всім людям, які живуть на території Кримського півострова, - наголосив Чубаров.

І третій підхід, за його словами, це те, що ця форма автономії максимально зміцнює позиції української держави на території Кримського півострова, тобто українськість.

Ось такі наші принципові підходи щодо переформатування Кримської автономії. І це ми намагаємося зробити через удосконалення чинного законодавства України шляхом внесення змін, - пояснив голова Меджлісу.

Він нагадав, що свого часу робоча група Конституційної комісії підготувала відповідні проєкти.

Зараз йдемо крок за кроком. Але найважливішим центром всіх цих змін - це має бути внесення змін до Конституції України в частині АР Крим, - зазначив Чубаров.