Чубаров закликав західних лідерів не вести діалог з Путіним

Новини України та світу
Алла Трапезова
09 Вересня 2021, 11:16
Алла Трапезова
09 Вересня 2021, 11:16

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров закликав західні країни не проводити зустрічі з президентом країни-агресора Росії Володимиром Путіним, передає телеканал «Дом».

За словами Чубарова, державам-учасницям «Кримської платформи» відправили звернення Меджлісу щодо проведення консультацій через нові репресії в тимчасово окупованому Криму.

«Меджліс вдячний ЄС, США, Туреччині та іншим країнам за «висловлювання серйозної стурбованості» щодо ситуації на півострові. Але ж, нагадав голова Меджлісу, «наші люди сидять у підвалах протягом доби з мішками на головах і з кайданками на руках», — підкреслив Чубаров.

Їм не дають пити, їх катують, над ними знущаються, їх змушують брати на себе не скоєні ними злочини. Це наших людей насильно викрадають на вулицях Криму, і ми не можемо їх знайти упродовж багатьох років. Це говорить про те, що дуже важлива консолідована позиція у межах «Кримської платформи, — заявив голова Меджлісу.

Чубаров навів для прикладу слова прессекретаря Путіна Дмитра Пєскова, який заявляв, що зустріч президента Володимира Зеленського з лідером країни-агресора Путіним неможлива через «проблему Криму».

У якості реакції у відповідь, Чубаров запропонував країнам зовсім відмовитись від перемовин з Путіним.

Ось в цій ситуації, коли репресії щодо корінного кримськотатарського народу наростають, коли життю наших людей загрожує небезпека... Чому б лідерам західних країн не заявити про те, що всі ті репресії, які зараз здійснюються в окупованому Криму, не дозволяють їм — лідерам західних країн — проводити зустрічі та взагалі вести діалог з Путіним і з його оточенням? Чому не ставити симетричні вимоги до Росії, до тих вимог, які вона ставить до України та до вільного західного світу? — заявив очільник Меджлісу.

Нагадаємо, 3 і 4 вересня в окупованому Криму прокотилася нова хвиля репресій. Було затримано п'ятьох кримських татар — Наріман Джелял, Ельдар Одаманов, Асан і Азіз Ахтемові і Шевкет Усеїнов. Усіх їх підозрюють у підриві газопроводу в селищі Перевальному.