Чверть на охорону здоров’я і більше половини на дороги — опубліковано видатки з «коронавірусного» фонду

Новини України та світу
Ірина Требунських
24 Липня 2020, 15:36
Ірина Требунських
24 Липня 2020, 15:36

З 66 мільярдів гривень фонду боротьби з COVID-19 в Україні на власне медичну сферу витратили 16 млрд грн. Про це йдеться у звіті, опублікованому міністерством фінансів сьогодні, 24 липня.

Станом на сьогодні уряд розподілив всю суму бюджетного призначення, затвердженого в держбюджеті на 2020 рік для фонду.

Термін дії фонду розрахований на період карантину і наступні після його офіційного звершення 30 днів. Держаудитслужба здійснює безперервний контроль за використанням коштів, — йдеться у повідомленні.

Так, з 66 мільярдів гривень 16 млрд витратили на систему охорони здоров’я. За ці кошти медичних працівників забезпечували засобами захисту, виплачували їм підвищену заробітну плату, закупили для лікарень обладнання, а також виділили кошти на будівництво та ремонт приймальних відділень опорних закладів охорони здоров'я у госпітальних округах.

Ще 2,5 мільярди гривень з фонду покриють доплати військовослужбовцям, поліцейським та іншим працівникам, які забезпечують життєдіяльність населення під час крантину.

На підтримку тих, хто втратив роботу, передбачили близько семи мільярдів гривень, з яких 2,7 млрд — на допомогу з часткового безробіття. На допомогу для підприємців, які не можуть працювати через карантинні обмеження і мають дітей молодше 10 років, Мінсоцполітики «забрало» з фонду 1,2 мільярди гривень.

На ремонт і будівництво автодоріг витратять з фонду 35 мільярдів гривень.

Нагадаємо, депутати Верховної Ради 13 квітня ухвалили зміни до держбюджету — так званий «антикризовий бюджет». Відповідно до змін, на першочергові й пріоритетні заходи протидії поширенню COVID-19 у державному бюджеті було передбачено 64,7 мільярдів гривень.

Як повідомляли «Кримські новини», 1 червня голова комітету Верховної Ради з питань бюджету Юрій Арістов зареєстрував законопроєкт №3509, який пропонує використати 35 мільярдів гривень з фонду боротьби з COVID-19 на будівництво і реконструкцію доріг.