«Чим довше триватиме війна, тим більше буде справ про «дискредитацію російської армії» в Криму», — КримSOS

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
29 Березня 2023, 18:20
Асіф АлієвQHA
29 Березня 2023, 18:20

Чим довше триватиме повномасштабна війна, тим більшим буде невдоволення у рф та в окупованому Криму, і як наслідок — збільшиться кількість справ про «дискредитацію російської армії».

Про це розповів аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко

«Норма російського законодавства про відповідальність за начебто «дискредитацію російської армії» — інструмент придушення інакомислення та спротиву. А коли особу за рік вдруге притягують до адміністративної відповідальності по цій справі, то наступає кримінальна відповідальність», — сказав Євгеній Ярошенко

З моменту запровадження цієї норми російського законодавства в окупованому Криму відомо про щонайменше дві відкриті кримінальні справи про нібито дискредитацію російської армії. За однією з них уже є вирок у формі штрафу. Але таке «правопорушення» може передбачати і відповідальність у формі позбавлення волі.

«Якщо говорити про адміністративну відповідальність, то це може загрожувати штрафом до 100 тисяч рублів. Найчастіше адміністративна відповідальність за нібито дискредитацію російської армії тягне за собою штраф 30 тисяч рублів», — додав Ярошенко.