COVID-19 в Криму: 1265 випадків за тиждень і 2088 ліжкомісць на весь півострів

Новини України та світу
Ірина Требунських
18 Червня 2021, 17:27
Ірина Требунських
18 Червня 2021, 17:27

У тимчасово окупованому Росією Криму продовжують ігнорувати зростання кількості нових випадків захворювань коронавірусною інфекцією і не посилюють карантинні обмеження заради туристів з держави-агресора. Як повідомили окупанти, за тиждень кількість нових пацієнтів з COVID-19 становила 1265 людей. Це на 24% більше, ніж за тиждень до цього.

Також за останні сім днів на окупованому українському півострові повідомили про 39 смертей від ковіду, з яких дев’ять — у Севастополі.

Цього тижня «голова» міської інфекційної лікарні у Севастополі Наталія Гончарова повідомила, що резерв ліжкового фонду становить 20%. «У відділенні 49 осіб, розраховане воно на 60 людей. Є важкі випадки, коли пацієнтів переводять з нашого модуля у відділення реанімації та інтенсивної терапії», — сказала вона. Вона закликала кримчан дотриматися заходів безпеки, адже за рік коронавірусна інфекція не змінилася, а з початком туристичного сезону ризик зараження зріс.

У свою чергу «міністр» охорони здоров’я Олександр Остапенко заявив, що кількість хворих збільшилася як з діагнозом COVID-19, так і з хворобою, яку записують як «позагоспітальна пневмонія». Ці хвороби мають подібні симптоми, тому, можливо, таким чином окупанти намагаються приховати реальну епідеміологічну ситуацію в Криму заради туристів з території держави-окупанта.

За тиждень в стаціонари госпіталізовано 289 пацієнтів з підтвердженою коронавірусною інфекцією, що на вісім осіб або 3% вище рівня минулого тижня. З діагнозом позалікарняна пневмонія за тиждень госпіталізовано 136 осіб, що на 27% вище рівня минулого тижня, — сказав Остапенко.

Він додав, що через зростання кількості пацієнтів довелося розгорнути додаткових 50 ліжок у Сімферопольській міській лікарні №7. При цьому на весь півострів для лікування людей з COVID-19 і позалікарняними пневмоніями в стаціонарних умовах розгорнуто 2088 ліжок.

Зазначимо, кримчани на заяви окупаційних «чиновників» щодо поширення COVID-19 обурилися у соцмережах, що насправді карантинних запобіжних заходів ніхто не дотримується, і все робиться винятково заради туристів з Росії.

Нагадаємо, проти «міністра» охорони здоров’я окупованого Криму почали адміністративну справу через порушення протиепідемічних заходів під час пандемії.

Як повідомляли «Кримські новини», попри зростання захворюваності на українському півострові окупанти анонсували «початок високого туристичного сезону».