COVID-19 в російському СІЗО. «Спалах коронавірусної інфекції може мати фатальні наслідки для життя кримчан» — Денісова

Новини
Ігор ЗайцевQHA
16 Червня 2020, 12:21
Ігор ЗайцевQHA
16 Червня 2020, 12:21

Уповноважена з прав людини Верховної Ради Людмила Денісова побоюється за життя кримчан, ув'язнених в ростовському СІЗО, де стався спалах коронавірусу.

Про це вона повідомила на своїй сторінці у Facebook.

Денісова зазначила, що йдеться про Ескендера Абдулганієва і Арсена Абхаірова.

Зважаючи на те, що у багатьох в'язнів та політичних бранців Кремля — критичний стан здоров’я, спалах коронавірусної інфекції може мати фатальні наслідки для їхнього життя, — зазначила вона.

На її думку, спалах коронавірусу в СІЗО, де тримають кримчан, є «прямим наслідком недотримання карантинних заходів».

Я постійно отримую звернення від рідних та самих ув’язнених про те, що адміністрація пенітенціарних установ країни-агресора не забезпечує їх елементарними засобами індивідуального захисту – медичними масками, рукавичками та антисептиками, — повідомляє Денісова.

Згідно з її даними, в російських пенітенціарних установах зараз тримають більше п'яти тисяч громадян України.

Звертаюсь до Уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової з вимогою захистити права громадян України, а саме забезпечити належні умови тримання та надання якісної медичної допомоги відповідно до положень мінімальних стандартних правил поводження з в’язнями, схвалених Економічною і Соціальною Радою ООН, з урахуванням Рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я та Підкомітету ООН з питань запобігання катуванням від 25.03.2020, — написала омбудсмен.

Вона також закликала представників міжнародних правозахисних організацій посилити тиск на країну-агресора Росію, «аби змусити її дотримуватися прав громадян України гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод та якнайшвидше повернути із російського полону всіх політичних в’язнів на Батьківщину».

⚠️Умови в російських пенітенціарних установах, де наразі незаконно утримуються понад 5000 громадян України, не...

Опубліковано Людмилою Денісовою Понеділок, 15 червня 2020 р.

Нагадаємо, що фігуранти «справи» Рустем Емірусеінов, Ескендер Абдулганієв і Арсен Абхаіров були заарештовані у Красногвардійському районі Криму (через це і з’явилася назва «красногвардійська група» – прим. ред.) та перебувають під вартою з 14 лютого 2019 року.

Емірусеінов звинувачується за частиною 1 статті 205.5 Кримінального кодексу Росії («організація діяльності терористичної організації»), Абдулганієв та Абхаіров — за частиною 2 статті 205.5 Кримінального кодексу Росії («участь в діяльності терористичної організації»). 6 листопада їм оголосили, що вони залишаться під вартою до 13 січня 2020 року.

Як повідомляло QHA media, 21 травня Південний окружний військовий суд російського міста Ростов-на-Дону провів засідання щодо фігурантів «красногвардійської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір» без участі їхніх адвокатів — всупереч законодавству Росії.