Данілов: «Деокупація Криму може бути як військовим, так і дипломатичним шляхом»

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
06 Квітня 2023, 17:00
Асіф АлієвQHA
06 Квітня 2023, 17:00

Шлях деокупації Автономної Республіки Крим може бути як військовим, так і дипломатичним.

Про це секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов заявив у інтерв'ю Укрінформу.

"Наразі є розуміння, що цей шлях може бути як військовим, так і дипломатичним. Усе залежить від поведінки країни-терориста, яка захопила частину української території", – сказав Данілов.

Секретар РНБО підкреслив, що українській владі "дуже імпонує дипломатичний шлях", тому що це дозволить уникнути жертв і трагедій через вбивства людей. Водночас він наголосив: "Якщо не працює дипломатичний шлях, якщо країна-терорист не хоче добровільно залишати Україну, ми маємо право розробляти своє бачення щодо подальшого способу звільнення своєї території".

Раніше радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що підставою для проведення реальних переговорів з рф є повноцінне виведенняросійських збройних угруповань за міжнародно визнані кордони України 1991 року.

Прессекретар президента України Сергій Никифоров  також заявив, що у питанні можливих переговорів з Росією варто орієнтуватися лише на Володимира Зеленського.

Вчора в інтервю західним ЗМІ пролунала заява заступника глави Офісу президента Андрія Сибіги про те, що Київ готовий обговорити майбутнє Криму з Москвою, коли Україна досягне межі окупованого Росією півострова, Никифоров закликав орієнтуватися на главу держави.