Данілов: громадяни рф, які незаконно переселилися в окупований Крим, мають повернутися туди, звідки приїхали

Новини України та світу
Ліна Тимошина
01 Грудня 2022, 16:08
Секретар РНБО Олексій Данілов
Ліна Тимошина
01 Грудня 2022, 16:08

Громадяни російської федерації, які в незаконний спосіб переїхали на територію України з 2014 року, в тому числі до Криму, мають повернутись "туди, звідки приїхали".

Про це заявив секретар Ради нацбезпеки та оборони Олексій Данілов під час Київського безпекового форуму, повідомляє Укрінформ.

Їх переселяють, щоб ми мали певний клопіт… Є наші закони та Конституція. Я наголошую на тому, що якщо людина заїхала за нашими законами на цю територію, вона має право там жити. Якщо вона заїхала не за нашими законами, це проблема буде для тієї людини, а не для нас… Якщо ви там невідомо в який спосіб опинилися, тоді маєте повернутися туди, звідки приїхали, - сказав Данілов, відповідаючи на запитання про майбутнє росіян, які проживають на тимчасово окупованих територіях.

Він зазначив, що йти на компроміси в цьому питанні не можна, адже така хибна практика в 30-ті роки минулого століття призвела до Другої світової війни.

Водночас секретар РНБО висловив переконання, що за всі злочини на території України рівною мірою відповідають усі громадяни рф.

Спільно з Путіним відповідальність за все, що на сьогодні відбувається на наших територіях, має нести той народ, який постійно його обирає і не хоче жити в іншому, цивілізованому світі. Це має бути спільна відповідальність, і ті люди, які завезені на ту (окуповану) територію, нічим не відрізняються, у них така сама відповідальність. Вони знають, що живуть на вкраденій території, - заявив Данілов.